X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook Messenger pozwoli na wysyłanie reklam za pomocą botów

Facebook Messenger pozwoli na wysyłanie reklam za pomocą botówfot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Facebook wciąż pracuje nad ulepszaniem botów. Chce, aby to z nimi klienci za pomocą Messengera kontaktowali się marką. Wczoraj Mark Zuckerberg ogłosił, że mechanizmy posłużą radą, wyślą informację o promocji, a nawet pomogą dokonać zamówienia, ale to użytkownik musi jako pierwszy rozpocząć kontakt.

Zmiana polityki Facebooka

Portal Engadget podał informację, że Facebook dokonał znaczących zmian w swojej polityce i już niedługo boty będą mogły systematycznie wysyłać wiadomości, reklamy oraz informacje o aktualnych promocjach. Użytkownicy Messengera nie powinni jednak martwić się o natłok zbędnych wiadomości, bowiem inicjatywa musi wyjść od nas.

Za naszym pozwoleniem

Użytkownik otrzyma reklamę na Messengerze, o ile sam odezwie się do firmy przez komunikator Facebooka. Marka będzie mogła wysłać do niego wiadomość wyłącznie w ciągu 24 godzin od jego ostatniej wiadomości. Później licznik się resetuje. Ponadto, użytkownicy Messengera będą mogli w każdej chwili wyciszyć lub zablokować wiadomości przychodzące od danej firmy. Kolejnym ograniczeniem jest zakaz reklamowania nowych produktów w trakcie konwersacji.

3 miesiące

Według portalu Engadget Facebook dał 3 miesiące na przygotowanie botów do nowych zasad. Pół roku ma zaś trwać przygotowanie automatów do trybu subskrypcji treści.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail