X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Twitter wprowadza zmiany w limicie znaków

Użytkownicy Twittera już od dawna wyczekiwali zmian. Od teraz treści multimedialne nie będą wliczane do limitu 140 znaków.

Twitter wprowadza zmiany w limicie znakówfot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Bardzo długo mówiono o całkowitym zniesieniu limitu znaków przez Twittera. Zrezygnowano jednak z tego pomysłu ze względu na to, że nie pasowałoby to do natury serwisu, a ograniczenie znaków jest swego rodzaju cechą charakterystyczną medium.

Twitter zdecydował się jednak na wprowadzenie innej zmiany na tym polu. Dotąd treści multimedialne były wliczane w limit znaków w postach, co było nieoco kłopotliwe i zmniejszało możliwości odniesienia się do udostępnianych treści. Od teraz gify, zdjęcia, treści wideo oraz cytowane tweety nie będą pomniejszały limitu słów.

O zmianie poinformowano w krótkim wideo zamieszczonym na oficjalnym profilu Twittera.

Jak czytamy na portalu Mashable, po za złagodzeniem limitu znaków w postach, podobne zmiany planowane są w obrębie odpowiedzi na posty. Tutaj także multimedia nie miałyby wpływu na długość postu. Obecnie jest to jednak w fazie testów i nie wiadomo jednak kiedy funkcjonalność ta miałaby pojawić się w aplikacji.

via GIPHY

Jest to duży krok niwelujący do pewnego stopnia ograniczenia jakie Twitter narzuca swoim użytkownikom. Internauci czują jednak niedosyt, ponieważ już wypytują i wyczekują możliwości edytowania treści. Czy kolejnym ruchem firmy będzie zatem przycisk edycji postów?

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail