X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Twitter wprowadza zmiany w limicie znaków

Użytkownicy Twittera już od dawna wyczekiwali zmian. Od teraz treści multimedialne nie będą wliczane do limitu 140 znaków.

Twitter wprowadza zmiany w limicie znakówfot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Bardzo długo mówiono o całkowitym zniesieniu limitu znaków przez Twittera. Zrezygnowano jednak z tego pomysłu ze względu na to, że nie pasowałoby to do natury serwisu, a ograniczenie znaków jest swego rodzaju cechą charakterystyczną medium.

Twitter zdecydował się jednak na wprowadzenie innej zmiany na tym polu. Dotąd treści multimedialne były wliczane w limit znaków w postach, co było nieoco kłopotliwe i zmniejszało możliwości odniesienia się do udostępnianych treści. Od teraz gify, zdjęcia, treści wideo oraz cytowane tweety nie będą pomniejszały limitu słów.

O zmianie poinformowano w krótkim wideo zamieszczonym na oficjalnym profilu Twittera.

Jak czytamy na portalu Mashable, po za złagodzeniem limitu znaków w postach, podobne zmiany planowane są w obrębie odpowiedzi na posty. Tutaj także multimedia nie miałyby wpływu na długość postu. Obecnie jest to jednak w fazie testów i nie wiadomo jednak kiedy funkcjonalność ta miałaby pojawić się w aplikacji.

via GIPHY

Jest to duży krok niwelujący do pewnego stopnia ograniczenia jakie Twitter narzuca swoim użytkownikom. Internauci czują jednak niedosyt, ponieważ już wypytują i wyczekują możliwości edytowania treści. Czy kolejnym ruchem firmy będzie zatem przycisk edycji postów?

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail