X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Nadchodzi najważniejsze wydarzenie projektantów i badaczy UX!

Pierwszy weekend listopada będzie należał do krakowskiej społeczności designerów. W dniach 4-5 listopada odbędzie się konferencja z cyklu World Usability Day. W tym roku liczba chętnych była dwukrotnie wyższa niż przewidziana liczba miejsc. Co przyciąga branżę na to wydarzenie?

Nadchodzi najważniejsze wydarzenie projektantów i badaczy UX!fot. materiały prasowe

reklama


WUD, czyli World Usability Day to konferencja skierowana do osób interesujący się użytecznością i projektowaniem. Krakowska edycja tego wydarzenia, czyli WUDKRK przyciąga co roku coraz więcej chętnych. Tym razem zgłosiło się ich dwukrotnie więcej niż było przewidzianych miejsc.

-To już 5-ta edycja #WUDKRK, dlatego projektując ją, chcieliśmy wpleść w program jak najwięcej niespodzianek. Na scenie pojawią się znane nazwiska z branży oraz mocne case study. Będą też jubileuszowe akcenty i niespodzianka – petarda, ale na razie nie mogą zdradzić, co to będzie. – mówi Michał Madura, jeden z organizatorów WUDKRK.

WUDKRK, czyli praktyczna strona projektowania

Mocną stroną tegorocznej edycji WUDKRK są niewątpliwie warsztaty. W piątek, 4 listopada, odbędą się aż trzy różne warsztaty wprowadzające w świat projektowania. Będzie można poznać podstawy prototypowania (Hanna Pietrzak), nauczyć się metody sortowania kart (Anna Tutak) lub zagrać w Innovation Games (Przemysław Henryk Pawełek). W sobotę warsztaty będą dotyczyły projektowania rozwiązań dla miasta (Michał Kokociński), design sprint (Hubert Turaj), samego procesu projektowania (Dawid Hordecki) i rekrutacji UX Designera (Stanisław Eysmont).

fot. materiały prasowe

Tegoroczny temat związany jest ze zrównoważonym designem. Dla nas, jako organizatorów, pojęcie to równoznaczne jest z odpowiedzialnością i systemowym myśleniem. – mówi Michał Madura – Za każdym razem zależy nam, aby prezentacje były unikalne i zazwyczaj się to udaje. Dobierając tematy staramy interpretować motyw główny możliwie szeroko – nie zamykamy się wyłącznie na UX, czy design. Często pojawiają się tematy społeczne oraz technologiczne. W tym duchu w sobotę, 5 listopada, uczestnicy wysłuchają dwunastu prelekcji, w tym czterech case study. Konferencja przeznaczona jest dla bardziej zaawansowanych projektantów i badaczy. Poruszane zagadnienia będą dotyczyły m.in. szybkiego projektowania, social learning, tworzenia interfejsów, badań czy sztucznej inteligencji. Jak mówi Jakub Kulesza, odpowiedzialny za merytorykę konferencji, nie chodzi tylko o znane nazwiska, a raczej zagadnienia poruszane przez prelegentów. – Wydaje mi się, że udało nam się w tym roku sięgnąć do ciekawych źródeł, tematów, które obracają się wokół zagadnienia zrównoważonego rozwoju i dotyczą kwestii związanych z zawodem i warsztatem projektanta. Osobiście, mam wysokie oczekiwania wobec wszystkich prelegentów. – dodaje.

WUDKRK to świetne miejsce nie tylko do zdobywania wiedzy, ale również nawiązania nowych znajomości i poznania świata UX. Wśród prelegentów znajdą się osoby z takich firm, jak: Edisonda, 2040.io, VML Polska, Making Waves, Brainly, Estimote, miastologia.pl, czy Wirtualna Polska.

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Na koniec dobra informacja dla tych, którzy na WUDKRK się nie dostaną. – Wszystko, co będzie się działo podczas konferencji, będzie miało swoje odzwierciedlenie w naszych kanałach w mediach społecznościowych. Warto więc śledzić WUD-owego Facebooka, Twittera i Instagrama. Jest szansa, że w tym roku wreszcie uda się nam odpalić streaming, ale nie chciałbym rzucać słów na wiatr. Technologia bywa kapryśna – mówią Michał Madura. Konferencja odbędzie się Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”. WUDKRK jest największa w regionie tego typu konferencją.

SOCIALPRESS jest patronem medialnym wydarzenia.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail