
reklama
WUD, czyli World Usability Day to konferencja skierowana do osób interesujący się użytecznością i projektowaniem. Krakowska edycja tego wydarzenia, czyli WUDKRK przyciąga co roku coraz więcej chętnych. Tym razem zgłosiło się ich dwukrotnie więcej niż było przewidzianych miejsc.
-To już 5-ta edycja #WUDKRK, dlatego projektując ją, chcieliśmy wpleść w program jak najwięcej niespodzianek. Na scenie pojawią się znane nazwiska z branży oraz mocne case study. Będą też jubileuszowe akcenty i niespodzianka – petarda, ale na razie nie mogą zdradzić, co to będzie. – mówi Michał Madura, jeden z organizatorów WUDKRK.
WUDKRK, czyli praktyczna strona projektowania
Mocną stroną tegorocznej edycji WUDKRK są niewątpliwie warsztaty. W piątek, 4 listopada, odbędą się aż trzy różne warsztaty wprowadzające w świat projektowania. Będzie można poznać podstawy prototypowania (Hanna Pietrzak), nauczyć się metody sortowania kart (Anna Tutak) lub zagrać w Innovation Games (Przemysław Henryk Pawełek). W sobotę warsztaty będą dotyczyły projektowania rozwiązań dla miasta (Michał Kokociński), design sprint (Hubert Turaj), samego procesu projektowania (Dawid Hordecki) i rekrutacji UX Designera (Stanisław Eysmont).

fot. materiały prasowe
Tegoroczny temat związany jest ze zrównoważonym designem. Dla nas, jako organizatorów, pojęcie to równoznaczne jest z odpowiedzialnością i systemowym myśleniem. – mówi Michał Madura – Za każdym razem zależy nam, aby prezentacje były unikalne i zazwyczaj się to udaje. Dobierając tematy staramy interpretować motyw główny możliwie szeroko – nie zamykamy się wyłącznie na UX, czy design. Często pojawiają się tematy społeczne oraz technologiczne. W tym duchu w sobotę, 5 listopada, uczestnicy wysłuchają dwunastu prelekcji, w tym czterech case study. Konferencja przeznaczona jest dla bardziej zaawansowanych projektantów i badaczy. Poruszane zagadnienia będą dotyczyły m.in. szybkiego projektowania, social learning, tworzenia interfejsów, badań
Dalsza część artykułu znajduje się poniżej reklamy
czy sztucznej inteligencji. Jak mówi Jakub Kulesza, odpowiedzialny za merytorykę konferencji, nie chodzi tylko o znane nazwiska, a raczej zagadnienia poruszane przez prelegentów. – Wydaje mi się, że udało nam się w tym roku sięgnąć do ciekawych źródeł, tematów, które obracają się wokół zagadnienia zrównoważonego rozwoju i dotyczą kwestii związanych z zawodem i warsztatem projektanta. Osobiście, mam wysokie oczekiwania wobec wszystkich prelegentów. – dodaje.
WUDKRK to świetne miejsce nie tylko do zdobywania wiedzy, ale również nawiązania nowych znajomości i poznania świata UX. Wśród prelegentów znajdą się osoby z takich firm, jak: Edisonda, 2040.io, VML Polska, Making Waves, Brainly, Estimote, miastologia.pl, czy Wirtualna Polska.

fot. materiały prasowe
Na koniec dobra informacja dla tych, którzy na WUDKRK się nie dostaną. – Wszystko, co będzie się działo podczas konferencji, będzie miało swoje odzwierciedlenie w naszych kanałach w mediach społecznościowych. Warto więc śledzić WUD-owego Facebooka, Twittera i Instagrama. Jest szansa, że w tym roku wreszcie uda się nam odpalić streaming, ale nie chciałbym rzucać słów na wiatr. Technologia bywa kapryśna – mówią Michał Madura. Konferencja odbędzie się Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”. WUDKRK jest największa w regionie tego typu konferencją.
SOCIALPRESS jest patronem medialnym wydarzenia.
Reklama