X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Kraków stawia na nowe technologie – zbliża się #StartKRKup

Siedem dni, blisko dwadzieścia spotkań, prelekcji i warsztatów. Już za tydzień rusza StartKRKup, festiwal biznesu nowych technologii. To kumulacja lokalnych wydarzeń branży nowych technologii, a udział w nich jest bezpłatny.

Kraków stawia na nowe technologie – zbliża się #StartKRKupfot. bank zdjęć shutterstock

reklama


Kraków jest drugim po Warszawie skupiskiem młodych firm technologicznych – w mieście zlokalizowanych jest 11 proc. polskich startupów, jakie wzięły udział w badaniu fundacji Startup Poland. Przykłady takich miast, jak San Francisco, Londyn czy Berlin pokazują, że ważnym czynnikiem, który sprzyja rozwojowi firm technologicznych jest liczna społeczność wspierających się osób, firm i organizacji. Rozwijanie lokalnego ekosystemu to cel, który połączył Urząd Miasta Krakowa i przedstawicieli branży nowych technologii. Wspólnie organizują StartKRKup – festiwal przybliżający dynamiczną krakowską scenę startupową. W dniach 3-9 listopada w Krakowie odbędzie się druga edycja tygodnia startupów StartKRKup.

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

StartKRKup to prawie dwadzieścia wydarzeń skierowanych do osób w różnym wieku i o różnym doświadczeniu, zarówno licealistów, jak i przedsiębiorców. W trakcie festiwalu uruchomione zostaną dwie ważne inicjatywy. Działalność rozpocznie pierwszy w Krakowie miejski akcelerator dla startupów KRK Road to Success Acceleration Program. To darmowy, trzydniowy intensywny program mentoringowy dla startupów, kończący się prezentacjami przed inwestorami z Polski i zagranicy. Nastąpi również otwarcie Bio-Inkubatora w Klastrze Lifescience Kraków. To odpowiedź na oczekiwania pasjonatów nauk przyrodniczych i medycznych, dla których barierę stanowi brak dostępu do aparatury badawczej. Ponadto odbędą się liczne barcampy, czyli nieformalne spotkania służące wymianie wiedzy, oraz warsztaty z programowania, projektowania aplikacji i biznesowego spojrzenia na nowe technologie.

Większość wydarzeń składających się na StartKRKup odbywa się cyklicznie. Zbierając je wszystkie w ciągu kilku dni chcemy zwrócić uwagę, jak wiele dzieje się w naszym mieście i zachęcić więcej osób do aktywnego uczestnictwa w społeczności startupowej – mówi Rafał Kulczycki, dyrektor Wydziału Strategii i Rozwoju UMK.

W ramach StartKRKup odbędą się m.in warsztaty Dream Job, BeCom!, Akademia Duckie Deck, Women In Technology: Technologia w startupach. Uruchomiony zostanie miejski akcelerator dla startupów KRK Road to Success Acceleration Program organizowanego przez Ad Ventures. Oficjalne zostanie otworzone i zainaugurowane działanie Bio-Inkubatora w Klastrze Lifescience Kraków. Odbędą się również Barcampy: Startup Stage, Startup Day, Czwartek Social Media, Hive53, FckUP Stories – od kobiet dla kobiet. Natomiast Fundacja Kraków Miastem Startupów przygotował aż 5 warsztatów dla licealistów, gdzie niemal codziennie czekają nowe wyzwania. Ponadto Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości Kraków organizują Startup Mixer, INRET Smart City Lab zorganizuje 2-dniowe warsztaty: Nowe Zabłocie – Creative Generations, a Eurokreator zaprasza na 2 warsztaty dla osób zainteresowanych branżą startupową.

Harmonogram wydarzenia jest dostępny na stronie startKRKup

Udział we wszystkich z nich jest darmowy. Organizatorami StartKRKup są Urząd Miasta Krakowa i lokalna społeczność startupowa.

Portal SOCIALPRESS jest patronem medialnym wydarzenia.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail