X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Ostrzegamy: nowy wirus na Facebooku!

Wczoraj na Facebooku pojawił się nowy wirus, który wykorzystuje wizerunek użytkowników portalu. Bardzo szybko się rozprzestrzenia i w piorunującym tempie zakaża kolejne komputery.

Ostrzegamy: nowy wirus na Facebooku!fot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Facebook bardzo często jest celem przestępców internetowych. Tym razem wirus atakuje profile użytkowników i szybko można go rozpoznać. Zainfekowani znajomi publikują na różnych profilach posty z linkami do treści wideo lub wysyłają je w wiadomościach. Odnośniki do stron www wyglądają bardzo wiarygodnie, ponieważ w miniaturze filmu użyte jest nasze zdjęcie. W treści posta pojawi się słowo Video, a w adresie www nasze imię i nazwisko.

fot. zaufanatrzeciastrona.pl

fot. zaufanatrzeciastrona.pl

Pierwotnie kliknięci w link kierowało nas do stron w serwisie Blogspot. Obecnie zostaniemy przekierowani na stronę łudząco podobną do serwisu YouTube, na której jesteśmy poproszeni o instalację specjalnej wtyczki, która umożliwi odtworzenia filmu.

fot. zaufanatrzeciastrona.pl

fot. zaufanatrzeciastrona.pl

Instalacja rozszerzenia powoduje rozprzestrzenienie się wirusa do grupy kolejnych znajomych. Tempo rozprzestrzeniania się jest bardzo szybkie, dlatego warto ostrzec zakażonych przed niebezpieczeństwami i zachęcić do zmian haseł oraz usunięcia nieznanych wtyczek.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail