X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Twitter uśmierci aplikację Vine

Kilkanaście godzin temu na blogu Vine pojawiła się informacja, że w najbliższym miesiącach aplikacja zostanie zamknięta. Co jest powodem tej decyzji i jak zareagowali na nią internauci?

Twitter uśmierci aplikację Vinefot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Vine to darmowa aplikacja i serwis społecznościowy, które funkcjonują od stycznia 2013 roku. Jeszcze przed włączeniem aplikacji została ona wykupiona przez Twittera. Początkowo Vine był dostępny tylko na urządzenia z systemem iOS, ale z czasem opracowano wersje na Androida i Windowsa. Za pomocą aplikacji możliwe było nagranie krótkiego 6 sekundowe wideo, które mogliśmy publikować na innych portalach takich jak Facebook czy Instagram. W czerwcu tego roku rozszerzono limit czasowy filmów do 140 sekund.

Wczoraj obwieszczono zamknięte Vine. Z komunikatu opublikowanego na blogu Vine możemy dowiedzieć się, że użytkownicy będą mieli dostęp i możliwość pobrana stworzonych przez siebie treści. Pomimo zamknięcia aplikacji strona Vine dalej będzie funkcjonowała. Zablokowane zostanie jednak ładowanie nowych materiałów.

Decyzja o uśmierceniu Vine odbiła się szerokim echem w mediach społecznościowych. Na Twitterze pojawiają się tysiące postów odnoszących się do tej informacji. W umieszczonym na Yotube 11 minutowym wideo “R.I.P. Vine: The Ultimate Farewell Compilation” zebrano dotychczasowe reakcje użytkowników na wieść o nadchodzącym końcu aplikacji.

Oficjalny powód zamknięcia aplikacji nie jest znany. Wiąże się to z pewnością planowanymi przez firmę zwolnieniami, które zapowiedziano kilka dni temu oraz z problemami samego Twittera na którego nie ma kupca.

Więcej szczegółów na temat zamknięcia Vine będzie pojawiało się na blogu i profilu aplikacji na Twitterze.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail