X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

WhatsApp jak Snapchat? Nowe funkcje w aplikacji

Do WhatsApp'a wprowadzono dziś nowe funkcje, które łudzącą przypominają inną aplikację. Czyżby kolejna firma chciała upodobnić się do Snapchata?

WhatsApp jak Snapchat? Nowe funkcje w aplikacjifot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Kilka dni temu w aplikacji Messenger pojawiły się nowe funkcje, takie jak Messenger Day, które bardzo przypominają My Story ze Snapchata i Instagram Stories z Instagrama. Teraz nowe narzędzia do edycji multimediów pojawią się także w aplikacji WhatsApp. Dzięki nim spersonalizujemy zdjęcia i wideo, którymi dzielimy się za jej pomocą. Nowa kamera pozwoli na rysowanie po zdjęciach i filmach oraz dodawanie emotikon. Umieścimy na nich także tekst i zmienimy czcionkę oraz jej kolor.

Co więcej, kamera obsługuje teraz również przednią lampę błyskową. Dzięki temu rozjaśnimy ekran i poprawimy jakość naszych zdjęć. Nagrywając wideo będziemy mogli także korzystać z funkcji zoom – dotyk palca przybliży lub oddali nam perspektywę filmowania. Dwukrotne stuknięcie w ekran spowoduje zmianę kamery z tylnej na przednią i odwrotnie.

fot. blog.whatsapp.com

fot. blog.whatsapp.com

Funkcje pojawią się na urządzeniach z systemem Android, a już wkrótce na iPhone. Wygląd kamery bardzo przypomina wizualnie Snapchata, który stał się już swego rodzaju wzorcem dla pracujących nad aplikacjami i komunikatorami. Wynika to z pewnością z faktu, że obrazy znacznie bardziej do nas przemawiają i, jak czytamy na blogu WhatsApp:

Czy narysujesz wielkie czerwone serce, aby pokazać komuś jak za nim tęsknisz, czy wstawisz swoje ulubione emotikony – obraz czasem naprawdę znaczy więcej niż tysiąc słów.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail