X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Jak zamienić smartfona w czarodziejską różdżkę? Google rozpieszcza fanów Harrego Pottera

Jeżeli po przeczytaniu ósmej części przygód Harrego Pottera nadal tęsknisz do świata czarodziejów i używasz telefonu z Androidem, Google przygotowało dla Ciebie niespodziankę.

Jak zamienić smartfona w czarodziejską różdżkę? Google rozpieszcza fanów Harrego Potterafot. warnerbros.com

reklama


Ci, którzy dorastali z Harrym doskonale wiedzą, co znaczy pragnienie posiadania magicznej różdżki. Świat J.K. Rowling stał się dla nich teraz trochę bardziej realny, dzięki technologii od Google.

Posiadacze smartfona z Androidem oraz aplikacji Google Now mogą w bardzo szybki sposób zamienić swój telefon w pełnoprawną, czarodziejską różdżkę. Wystarczy wypowiedzieć (zupełnie jak w magicznym świecie) jedno z trzech zaklęć w odpowiedniej formule. Po wydaniu komendy „Okey Google, Lumos” zaświeci się w naszym urządzeniu… latarka! By ją wyłączyć, wystarczy wypowiedzieć zaklęcie „Okey Google, Nox”.

Jeżeli użytkownik ma powody, by jak Harry, Hermiona i Ron w ostatniej części sagi, ukrywać się przed poplecznikami Voldemorta, może użyć zaklęcia wyciszającego – Silencio. W świecie mugoli za pomocą formuły „Okey Google, Silencio” włączony zostanie tryb cichy w telefonie.

Miejsca z filmu “Fantastyczne zwierzęta” przez Google Street View

To nie wszystko, co Google przygotowało dla fanów HP. Ci którzy nie mogą doczekać się już premiery filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, mogą już dziś, dzięki Google Street View, zobaczyć trzy lokalizacje z filmu rodem z 1926 roku: MACUSA (Magical Congress of the USA), nielegalny czarodziejski pub “The Blind Pig” oraz magiczny aprtament Tiny i Queenie Goldstein, jednych z głównych bohaterów historii.

Poza tym, wszyscy użytkownicy Google Allo, nowego komunikatora z Doliny Krzemowej, będą mogli wkrótce pobrać specjalną paczkę stickerów dedykowanych „Fantastycznym zwierzętom”.  Google zapowiada, że wkrótce pojawią się też filmy na YouTube rodem z czarodziejskiego świata HP, stworzone przez Youtuberów. Cały świat „Fantastycznych zwierząt” zaklęty został na stronie Fantastic Beasts.

Pamiętaj, że jeżeli Twoje komendy na różdżkę nie działają, zawsze możesz zastosować się do rad Hermiony Granger, która jest w nich ekspertką.

https://youtu.be/fx2zLgdkJpk

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail