X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook prezentuje nowy portal dla rodziców

Facebook zaprezentował dziś Portal dla rodziców - nową sekcję Centrum Bezpieczeństwa Facebooka skierowaną do osób, które chciałyby lepiej poznać platformę i pomóc swoim dzieciom w bezpieczny sposób z niej skorzystać.

reklama


Rodzice to aktywni użytkownicy Facebooka. Dyskutują w Grupach, dzielą się z przyjaciółmi zdjęciami i filmami swoich dzieci. Nierzadko za pomocą portalu utrzymują także kontakt z innymi członkami rodziny mieszkającymi za granicą. W odpowiedzi na wiele pytań i wątpliwości dotyczących Facebooka oraz chęć zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom zaprezentowano dziś nową sekcję w Centrum Bezpieczeństw Facebook – Portal dla rodziców.

Portal skierowany jest zarówno dla członków społeczności Facebooku, jak i tych, którzy nie posiadają konta na Facebooku, ale chcą lepiej go poznać i pomóc swoim dzieciom w bezpieczny sposób z niego korzystać. Znajdziemy tam przydatne linki i porady, które pomogą je optymalnie wykorzystać. Eksperci ds. bezpieczeństwa pomogą rodzicom w edukacji dzieci na temat mądrego i bezpiecznego korzystania z platformy.

Rodzice mają dostęp do kilku sekcji. Na samym początku możemy pozyskać informacje ogólne na temat Facebooka – takie podstawy jak rejestracja, wyszukiwanie znajomych, publikowanie postów i udostępnianie oraz zasady i narzędzia portalu. W dalszej części pojawiają się wskazówki na temat bezpieczeństwa w sieci oraz tego, jak rozmawiać o nim z dziećmi. Dostępne są także porady ekspertów ds. bezpieczeństwa online np. z Niemczech, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Szwecji, Indii, Stanów Zjednoczonych czy Kanady.

Nowy portal dostępny jest pod linkiem: https://web.facebook.com/safety/parents?_rdr. Mogą z niego skorzystać wszyscy zainteresowani, ponieważ działa na całym świecie, w 55 językach.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail