X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Funkcje Gmail i Microsoft Outlook, dzięki którym nie przegapisz ważnych maili

Ogromna liczba maili w skrzynce powoduje, że czasem przeoczymy te wiadomości, które są dla nas najistotniejsze. Największe serwisy udostępniają jednak funkcje, dzięki którym będziesz miał pewność, że nie przegapisz ważnych informacji.

Funkcje Gmail i Microsoft Outlook, dzięki którym nie przegapisz ważnych mailifot. bank zdjęć pixabay.com

reklama


Korzystając z popularnych serwisów poczt elektronicznych, nie zawsze jesteśmy świadomi wszystkich możliwości jakie oferują. Są one jednak o tyle istotne, że wiele z nich może znacznie ułatwić nam funkcjonowanie i odnalezienie najpotrzebniejszych wiadomości, w gąszczu niepotrzebnych e-maili.

Gmail

Jeden z najpopularniejszych serwisów poczty elektronicznej oferuje ciekawe funkcje do oznaczania wiadomości przychodzących. Warto na przykład zastosować domyślną „flagę”, która wyróżnia najistotniejsze maile. Jeśli w treści zawarte są ważne informacje lub wiadomość wymaga określonego działania, można ją oznaczyć wybranym kolorem – do dyspozycji mamy: czerwony, zielony oraz niebieski. Aby przypisać flagę do konkretnego maila, wystarczy kliknąć w kolumnę oznaczoną symbolem. Dzięki takim rozwiązaniom masz większą kontrolę na swoją skrzynką odbiorczą oraz znacznie szybciej odnajdziesz potrzebne e-maile.

Ponadto Gmail sam oznacza priorytet ważności, korzystając z różnych informacji, aby określić, które e-maile należy automatycznie skategoryzować jako ważne. W tym celu sprawdza do kogo wysyłasz wiadomości, jak często to robisz, które z nich są otwierane, na które odpowiadasz, jakie słowa kluczowe są Ciebie najistotniejsze oraz jakie maile zostały oznaczone gwiazdką, archiwizowane lub usuwane. Obok tych wyróżnionych znajduje się specjalne oznaczenie. Wszystkie działania opierają się na funkcji uczenia się. Jeśli więc Gmail zakwalifikował wiadomość jako nieważną, warto zmienić to oznaczenie.

W łatwy sposób można także skonfigurować własne filtry i dostosować je w odpowiedni dla siebie sposób. Umożliwiają one zarządzanie przychodzącymi mailami poprzez automatyczne oznaczanie etykietami, przenoszenie ich do archiwum usuwanie oraz oznaczanie gwiazdką i przekazywanie dalej. W tym celu należy w polu wyszukiwania u góry strony kliknąć strzałkę w dół, wpisać kryteria wyszukiwania, utworzyć filtr na podstawie tych kryteriów oraz określić sposób jego działania.

Microsoft Outlook

Firma Microsoft również posiada bardzo pomocną funkcję wyszczególniania maili. Ponadto umożliwia automatyczne umieszczanie wiadomości w górnej części skrzynki odbiorczej. Co więcej, każdy nadawca może być przypisany do innego koloru, dzięki czemu łatwiej odnajdziemy interesującą nas treść. W tym celu należy wejść w “Narzędzia”, a następnie wybrać opcję “Organizuj”. Nie warto jednak przypisywać kolorów do wszystkich nadawców, ponieważ sprawi to, że nasza skrzynka będzie jeszcze bardziej nieczytelna.

Aby istotne dla nas maile nigdy nie wpadły do folderu spamu warto zapisać najważniejsze osoby jako „Bezpieczni nadawcy”. Tym samym możemy stworzyć własną listę adresów, które będziemy traktowali jako zaufane. Dzięki temu wiadomości od tych osób nigdy nie wpadną do nieodpowiedniej skrzynki.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail