X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Gwiazdy YouTube o wirtualnej rzeczywistości na European VR Congress

Czy youtuberzy chętnie korzystają z VR? Jakie zastosowanie znajduje ta technologia na ich kanałach? Czy to przyszłość YouTube? Podczas European VR Congress porozmawiają na ten temat znani twórcy internetowi.

Gwiazdy YouTube o wirtualnej rzeczywistości na European VR CongressEVRC fot. Bartłomiej Pawlak

reklama


Youtuberzy są dziś gwiazdami niemniejszymi od najlepszych sportowców, najpopularniejszych muzyków, czy największych osobowości telewizyjnych. Ci najlepsi, potrafią pociągnąć za sobą wielotysięczne tłumy, które z wypiekami na twarzach czekają na ich kolejne produkcje. Wszystko dlatego, że influencerzy wiedzą, jak przykuć uwagę widza, jak stworzyć atrakcyjny materiał i jak, dbając o dystrybucję, zapewnić mu odpowiednią oglądalność.

Podczas European VR Congress opowiedzą o swoich doświadczeniach w tworzeniu treści z wykorzystaniem VR i możliwościach jakie daje ta technologia. Zdradzą, jakiego nakładu pracy i sprzętu wymagają takie produkcje.  Zastanowią się, jak wirtualna rzeczywistość na YouTube będzie rozwijać się w Polsce i zagranicą w najbliższych latach.

Na kongresowej scenie rozmawiać na ten temat będą Huyen i Marcin z kanału EMCE, na którym autorzy w przystępny sposób tłumaczą zagadnienia z różnych dziedzin nauki i udowadniają, że warto zgłębiać wiedzę na temat świata. W dyskusji weźmie udział także Bartek Kułakowski, który od ponad 5 lat zajmuje się tworzeniem testów urządzeń mobilnych. W panelu weźmie udział również twórca publicystycznego kanału na YouTube, na którym można znaleźć newsy, zapowiedzi i recenzje starych i nowych gier – Zagrajnik TV.

Dyskusję poprowadzi Łukasz Głombicki, szef komunikacji w LifeTube – największej sieci wielokanałowej YouTube w Europie Środkowo-Wschodniej, zrzeszającej 329 Twórców wideo.

European VR Congress odbędzie się 23-24 maja w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Będzie to doskonała okazja żeby poznać ekspertów i przedsiębiorców działających w branży VR/AR i dowiedzieć się jak wykorzystać ją w biznesie. Podczas konferencji wystąpią m.in. Joe Robbins, który opowie o wykorzystaniu VRu w firmie Unity Technologies, Artur Kurasiński, który powie jak i po co badać produkcję wideo 360 oraz Maciej Piwowarczuk, który pokaże, jak VR jest w stanie przełamywać stereotypy i jak dzięki niemu prowadzić kampanię społeczną.

Nieodłączną częścią Kongresu jest strefa EXPO, gdzie będzie można osobiście przetestować najnowszy sprzęt, na własnym ciele zapoznać się z najbardziej innowacyjnymi doświadczeniami VR / AR oraz porozmawiać z ich twórcami. Nowością tegorocznej edycji będą warsztaty oraz Startup Zone.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie internetowej: vrcongress.pl/  i FB/europeanvrcongress.

Portal Social Press jest patronem medialnym wydarzenia.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail