X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

3 nowości od Snapchata, o których warto wiedzieć

Snapchat udostępnił wczoraj aktualizację aplikacji, w ramach której pojawiły się trzy nowe funkcje. Dodawanie linków, zmiana tła oraz filtry głosu to nowości, które znajdziemy w aplikacji. Gdzie dokładnie je znajdziemy i jak działają? Sprawdźcie sami!

3 nowości od Snapchata, o których warto wiedziećfot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Niespełna dwa tygodnie temu pisaliśmy o wprowadzeniu Snap Map, czyli funkcji umożliwiającej wyświetlanie treści udostępnionych przez snapchatterów dla danych lokalizacji. Z założenia ma ona umożliwić odkrywanie nowych miejsc i odnajdywanie znajomych, ale w sieci nie brak wątpliwości na temat jej wykorzystania. Pojawiają się obawy, że rodzice będą mogli śledzić swoje dzieci, nauczyciele sprawdzą, gdzie wagarują uczniowie, eks partnerzy dowiedzą się gdzie i z kim spędzimy czas, a inni użytkownicy zobaczą gdzie nie zaprosiła ich paczka znajomych. Trudno już w tej chwili już rozstrzygać czy przypuszczenia te się sprawdzą, bowiem funkcja dopiero zyskuje w Polsce na popularności. Jednak to nie jedyna rzecz jaką zechciał zaprezentować użytkownikom w ten wakacyjny czas Snapchat. Wczoraj pojawiła się aktualizacja aplikacji, w ramach której dodano trzy interesujące funkcje.

Pierwszą z nich jest dodawanie linków. Od teraz użytkownicy mają możliwość dodania hiperłącza do udostępnianych treści. W bocznym menu widoczna jest ikona przypominająca spinacz, za pomocą której możemy wpisać wybrany adres URL i załączymy do go wysyłanego Snapa. Będą one wyświetlane jako strzałka w dolnej części ekrany. Wejście w link może być pewnego rodzaju rozpraszaczem podczas oglądania treści w aplikacji. Powrót to listy znajomych jest jednak bardzo prosty.

fot. screen z aplikacji Snapchat

fot. screen z aplikacji Snapchat

Nowość w postaci linków, które już funkcjonują u największego konkurenta aplikacji, czyli Instagrama i jego Stories jest istotne przede wszystkim z perspektywy marek i dostawcy treści, którzy od teraz mogą kierować do swoich stron zewnętrznych.

Drugą interesującą funkcją jest dodawanie tła do Snapów. Po zrobieniu zdjęcia i kliknięciu w przycisk z nożyczkami w bocznym menu możemy wybrać tło i obrysować obiekt, który ma być wyeksponowany. Dostępne są tła z różami, uśmiechniętymi buźkami, ogniem, tęczą, czarnymi kropkami czy też siatką. Z pewnością już wkrótce, jak w przypadku rozwoju filtrów na twarz, w aplikacji pojawią się kolejne warianty.

fot. screen z aplikacji Snapchat

fot. screen z aplikacji Snapchat

Trzecią z nowości są filtry głosu. Dodamy je robiąc wideo, bez konieczności nakładania dodatkowego filtra jak uprzednio. Klikając w ikonę głośnika zobaczymy cztery warianty zmiany głosu. Wydaje się, że funkcja ta zostanie przyjęta z entuzjazmem, gdyż dotąd użytkownicy oraz influencerzy chętnie korzystali z filtrów, które umożliwiały zmianę głosu.

fot. screen z aplikacji Snapchat

fot. screen z aplikacji Snapchat

Najnowsza wersja Snapchata to nowe, opisane powyżej możliwości. Czy są na tyle interesujące, że przyciągną kolejnych użytkowników lub sprawią, że obecni pozostaną wierni aplikacji?

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail