X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Snapchat ułatwia tworzenie reklam i prezentuje Snap Publisher

Reklama na Snapchacie staje się jeszcze łatwiejsza. Twórcy aplikacji zaprezentowali Snap Publisher - narzędzie umożliwiające tworzenie treści reklamowych dostosowanych do specyfiki medium w przeglądarce.

Snapchat ułatwia tworzenie reklam i prezentuje Snap Publisherfot.YouTube

reklama


Snapchat, szczególnie popularny wśród osób młodych, ze względu na swoją interaktywność jest interesującym miejscem dla reklamodawców. Marki kierujące swoje produkty i usługi do młodych pokoleń biorą pod uwagę to medium. Jednak proces tworzenia reklam do aplikacji jest nieco skomplikowany. Pionowy format wymaga od reklamodawców opracowania reklam od podstaw, gdyż wykorzystanie kreacji stworzonych wcześniej na potrzeby innych mediów bywa nierzadko niemożliwe. Dlatego też po fali nieciekawych wieści na temat sytuacji Snapa na giełdzie firma postanowiła zaprezentować nowe narzędzie Snap Publisher, za pomocą którego możliwe jest stworzenie reklam z poziomu przeglądarki.

Osoby mające dostęp do Snap Manager Ads’a na Snapchacie mogą stworzyć wertykalne reklamy, bez względu czy posiadają uprzednio przygotowane pionowe wideo, czy też nie. Możliwość dostosowania zdjęć i wideo rozwiązuje więc istotny problem formatu reklamy mobilnej. Jak czytamy na Marketing Land, narzędzie przekształci dowolne multimedia w pionową reklamę lub też umożliwi wybranie jednego z 13 dostępnych szablonów. Dodamy także rożnego typu efekty i wskażemy sposób zanikania lub przejścia animacji.

Czytaj więcej: Jakie możliwości reklamowe daje nam Snapchat?

Twórcy aplikacji zastrzegają, że w ramach Snap Publishera możliwe jest wykorzystanie tylko i wyłącznie takich treści, do których posiadamy prawa i, które one legalne. Nie zaznaczono jednak w jaki sposób przebiegałaby ich weryfikacja. Podsumowując, wygląda na to, że Snapchat Publisher znacznie ułatwi pracę osobom odpowiedzialnym za reklamę w social mediach oraz usprawni proces ich tworzenia.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail