X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Nowe możliwości odpowiedzi na wiadomości prywatne na Instagramie

Instagram poinformował o nowym sposobie odpowiedzi na wiadomości bezpośrednie w aplikacji. Od teraz użytkownicy będą mogli odnosić się do ich treści za pomocą zdjęć oraz wideo, do których zostanie dodana specjalna naklejka.

Nowe możliwości odpowiedzi na wiadomości prywatne na Instagramiefot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Kilka dni temu pisaliśmy o wprowadzonych na Instagramie wątkach w komentarzach. Użytkownicy z niecierpliwością czekali na funkcję porządkującą treści i ułatwiającą dotarcie do odpowiedzi na dane wpisy. To jednak nie koniec “letnich porządków” na Instagramie, gdyż jak poinformowano na oficjalnym blogu, do aplikacji wprowadzono także nowy sposób odpowiedzi na wiadomości.

DM, czyli wiadomości bezpośrednie w aplikacji wciąż zyskują na popularności. Korzystają z nich zarówno fani influencerów, jak i indywidualni użytkownicy, którzy chcą podzielić się ze znajomymi interesującymi treściami. Aby prowadzenie konwersacji w ramach tzw. Directów było jeszcze prostsze, od teraz możliwe będzie odpowiadanie na konkretne wiadomości za pomocą zdjęć i wideo. Klikając w przycisk “Odpowiedz” otworzymy aparat za pomocą którego zrobimy adekwatne zdjęcie lub nakręcimy wideo. Do każdej stworzonej przez nas treści zostanie dodana naklejka wskazująca, do czego się odnosimy.

fot. instagram-press.com

fot. instagram-press.com

Co więcej, aby uatrakcyjnić komunikację pomiędzy instagrammersami, twórcy aplikacji dodali w ramach odpowiedzi możliwość dzielenia ekranu na dwie części. Klikając w naklejkę z widokiem wiadomości na jaką odpowiadamy spowodujemy, że zostanie ona umieszczona u góry ekranu, a nasza odpowiedź pojawi się poniżej niej. Dzięki temu użytkownicy będą mogli puścić wodzę fantazji i bawić się reakcjami, na przykład jak na poniższej grafice.

fot. instagram-press.com

fot. instagram-press.com

Wprowadzenie nowych rozwiązań do wiadomości bezpośrednich może sprzyjać kolejnym wzrostom ich popularności. Z aktualizacji tych mogą skorzystać użytkownicy aplikacji w wersji 10.34 i nowszych, na urządzeniach z systemem iOS i Android.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail