X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram wprowadza interaktywne ankiety do Stories

Zastanawiasz się, w co się ubrać lub co zjeść? Od teraz w wyborze mogą pomóc Ci znajomi na Instagramie. Twórcy aplikacji chcą zwiększyć zaangażowanie użytkowników i wprowadzają możliwość tworzenia ankiet w sekcji Stories.

Instagram wprowadza interaktywne ankiety do Storiesfot. instagram-press.com

reklama


Wczoraj poinformowano oficjalnie nowej funkcji na Instagramie. Od teraz użytkownicy publikujący treści na Stories będą mogli zadawać pytania swoim odbiorcom, a oni będą mogli głosować na jeden z dwóch dostępnych wariantów. Jak to zrobić? Aby dodać Ankietę wystarczy po zrobieniu zdjęcia lub filmu wybrać naklejki   oraz opcję “Ankieta” oraz umieścić ją w dowolnym miejscu. Po dodaniu treści pytana możemy skorzystać z proponowanych wariantów TAK/NIE lub dodać własne, także zobrazowane za pomocą dostępnych emoji.

fot. screen Instagram

fot. screen Instagram

Łatwy dostęp do wyników

Po udostępnieniu ankiety osoby, które zobaczą nasze Stories będą mogły od razu zagłosować i sprawdzić wyniki w czasie rzeczywistym. Oznacza to więc, że nie tylko my sami, ale i nasi odbiorcy będą mogli przekonać się, który wariant wysunął się na prowadzenie. Co więcej, jeśli później powrócą do naszych treści zobaczą także najbardziej aktualne wyniki. Tworzący ankietę mogą zaś zobaczyć jej podsumowanie przesuwając palcem w górę. Otrzymają oni informacje nie tylko o ilości głosów, ale ich tym, kto je oddał i jaką konkretnie wybrał odpowiedź.

fot. instagram-press.com

fot. instagram-press.com

Podobnie jak wszelkie treści na Stories, ankieta zniknie po upływie 24 godzin. Nowa możliwość może okazać się bardzo przydatna dla influencerów, którzy nierzadko angażują swoich fanów pytając ich o zdanie w kwestii ubioru na ważne wyjście czy też to, co mogliby zjeść. Także indywidualni użytkownicy będą mogli w ten sposób uzyskać poradę od swoich znajomych w dowolnych kwestiach, szczególnie, że możliwość głosowania za pomocą screenów na Snapchacie cieszy się dużą popularnością i angażuje użytkowników, a więc możemy się spodziewać, że podobnie będzie i na Instagramie.

Dwa nowe narzędzia

Przy okazji poinformowano także o dwóch nowych narzędziach, które pomogą w tworzeniu kreatywnych Stories. Pierwsze z nich pipeta, która pozwala na dostosowania koloru. Po wybraniu barwy tekstu lub narzędzia do rysowania, po lewej stronie pojawi się nowa ikona, za pomocą której pobierzemy kolor danego przedmiotu i dostosujemy do niego rysunek/treści.

Druga nowość to narzędzie pomocnicze do wyrównywania tekstu oraz naklejek, które pojawi się u użytkowników aplikacji na urządzeniach z systemem iOS. Po umieszczeniu dowolnej naklejki lub napisu zobaczymy niebieskie linie, które ułatwią nam dostosowanie położenia elementów m.in. po to, aby nie były one dodane krzywo lub były ustawione w sposób ściśle przez nas dostosowany.

fot. instagram-press.com

fot. instagram-press.com

Nowości od Instagrama dostępne są u posiadaczy wersji 16 aplikacji lub nowszych.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail