X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Skype z nowymi funkcjami i zmienionym wyglądem

Galeria multimediów, reakcje, niestandardowe motywy czy możliwości organizacji kontaktów i wiadomości to tylko kilka nowości, jakie zyskują użytkownicy Skype'a. Co zmieniło się w najnowszej wersji deskoptowej komunikatora?

Skype z nowymi funkcjami i zmienionym wyglądemfot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


W sierpniu tego roku Microsoft rozpoczął testy nowego wyglądu aplikacji Skype. Jakiś czas temu pojawiła się w wersji mobilnej, a jak czytamy na blogu, od wczoraj oficjalnie dostępna dla użytkowników Maca, Linuxa i Windowsa.

Lepsza organizacja

Nowy wygląd komunikatora zawiera niestandardowe motywy, które możemy spersonalizować kolorystycznie w zależności od dnia czy humoru. Daje on także możliwość organizacji listy kontaktów pod kątem czasu, nieodczytanych wiadomości oraz statusów. Możemy również przypinać na niej użytkowników lub grupy rozmówców, zmieniać widok ze standardowego w kompaktowy lub zwijać listę czatu, aby skupić się na treściach.

fot. blogs.skype.com

fot. blogs.skype.com

Istotną jest także dostępność zwartości komunikatora na zasadzie cross deivice – w wersji mobilnej, deskoptowej, na Xboxie, inteligentnych głośnikach i innych, co pozwoli na jeszcze lepsze utrzymywanie kontaktów z ludźmi na całym świecie.

Łatwy dostęp

Aby zwiększyć produktywność aplikacji, dodano także nowy panel z powiadomieniami i zarządzaniem czatem grupowym, reakcjami oraz nieodebranymi połączeniami. Zobaczymy tam rozmowy, w których podczas naszej nieobecności byliśmy wspominani przy użyciu @, podobnie jak na przykład w przypadku Messengera.

Ponadto dodano bardzo przydatną opcję galerii multimediów, w której znajdziemy linki, dokumenty oraz zdjęcia z konwersacji, co znacznie ułatwi ich odnalezienie i sprawi, że przewijanie całej rozmowy w celu dotarcia do przesłanego załącznika nie będzie już konieczne.

Podobnie jak znane portale społecznościowe, Skype postanowił wdrożyć reakcje. Użytkownicy mogą okazywać swoje emocje podczas konwersacji lub wideorozmów za pomocą jednego kliknięcia.

fot. blogs.skype.com

fot. blogs.skype.com

Korzystający ze Skype Insider zyskają także możliwość wysyłania GIFów z Giphy, planowania wydarzeń czy udostępniania najnowszych informacji.

Co ciekawe, nowa wersja komunikatora jest obecnie dostępna dla użytkowników Maca, Linuxa i Windowsa, jednakże w przypadku ostatniego systemu, pobiorą ją posiadacze wersji 7, 8 oraz 10 z aktualizacją z listopada 2016 i starszymi. Oznacza to, że nie jest on dostępny dla korzystających z najnowszej wersji Windows 10, którzy wkrótce otrzymają więcej informacji o nowszej wersji aplikacji.

Zmieniony wygląd ma kłaść większy nacisk na komunikację. Mówi się także, że być może jest to ukłon w stronę młodych użytkowników, dla których możliwość dostosowania komunikatora do własnych upodobań i potrzeb jest bardzo istotna. Czy jednak na tyle, że przyciągnie nowych użytkowników do Skype’a?

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail