X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Portal Zuckerberga kładzie większy nacisk na wiadomości lokalne

Facebook zapowiedział kolejne zmiany w Aktualnościach. Tym razem nadaje priorytet wiadomościom lokalnym. W trosce o zaangażowanie obywatelskie użytkowników, wkrótce w kanale informacji pojawi się ich więcej.

Portal Zuckerberga kładzie większy nacisk na wiadomości lokalnefot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Dopiero zbliża się koniec stycznia, a Facebook ma za sobą już wiele ważnych zmian w 2018 roku. Światowy gigant nie próżnuje – jakiś czas temu ogłosił istotne zmiany w swoim algorytmie, dzięki którym użytkownicy mieliby widzieć więcej treści od swoich znajomych. Udostępnianym przez nich postom i wysokiej jakości informacjom nadano priorytet. Teraz poinformowano o podobnym działaniu w stosunku do wiadomości lokalnych. 

Kolejna zmiana

Jak poinformował we wpisie na portalu jego CEO, Mark Zuckerberg, aby ułatwić użytkownikom docieranie do informacji z ich otoczenia oraz poznawanie problemów, które wpływają na ich okolicę oraz życie codzienne, większy nacisk kładziony będzie na wiadomości lokalne w Aktualnościach. Wedle badań, czytanie takich treści wpływa bezpośrednio na zaangażowanie obywatelskie – ludzie widząc, co dzieje się wokół nich są bardziej skłonni do działania i wspierania we wprowadzaniu zmian.

W ramach tej zmiany wyświetlane będzie więcej informacji pochodzących od lokalnych wydawców oraz Stron z naszego miasta i okolicy. Jeśli dany użytkownik obserwuje tego typu Strony, z pewnością już wkrótce pochodzące z nich treści będą lepiej widoczne w kanale informacyjnym. Jako pierwsi zaobserwować to będą mogli mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, jednakże docelowo ma funkcjonować to dla wszystkich użytkowników portalu w najbliższych miesiącach.

Skutki dla użytkowników

Zuckerberg deklaruje, że wiadomości lokalne pozwalają budować społeczność zarówno w trybie online, jak i offline. Taki ruch portalu, w jego opinii, umożliwi nam upewnienie się, że czas spędzany na Facebooku jest cenny. Użytkownicy już teraz mogą zadbać o to, aby wybrane treści docierały do nich szybciej – wystarczy przy danej Stronie wybrać opcję “Wyświetlaj najpierw”, jednakże po wprowadzeniu zmian Aktualności będą selekcjonowane w taki sposób domyślnie. Na skutek takich działań mogą stracić więksi wydawcy, zaś mniejsze Strony dostarczając wartościowe treści mają szansę zyskać na znaczeniu.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail