X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

GIF-y ponownie w Instagram Stories!

Dobra wiadomość dla fanów animacji w Instagram Stories - ponownie dodamy GIF-y do naszych treści. Opcja, którą chwilowo usunięto z aplikacji ze względu na nieodpowiednie treści i błędy filtrów, jest już dostępna.

GIF-y ponownie w Instagram Stories!fot. bank zdjęć pexels/com

reklama


Kilkanaście dni temu pisaliśmy o tym, że z Instagram Stories zniknęły GIF-y.  Przyczyną wyłączenia możliwości ich dodawania były błędy filtrów i problemy z usługą Giphy, w skutek których po wpisaniu wybranych fraz użytkownicy mogli zobaczyć rasistowskie animacje. Twórcy aplikacji zareagowali szybko i uniemożliwi użytkownikom, do czasu naprawy błędów, dodawanie tego typu urozmaiceń do zdjęć i filmów w Stories.

Jak jednak możemy zauważyć, wszystko wróciło do normy bowiem w aplikacji, ponownie możemy dodać GIF-y do relacji na Instagramie. Przy udostępnianiu zdjęć poniżej lokalizacji znowu widoczna jest ikona, która pozwoli nam na odnalezienie adekwatnych do naszego materiału treści z bazy Giphy. 

fot. zrzut ekranu z aplikacji

fot. zrzut ekranu z aplikacji

Wedle informacji udostępnionych na TechCrunch, Giphy przejrzało swoją bibliotekę czterokrotnie i będzie sprawdzać zapobiegawczo wszystkie nowe pliki, które zostaną dodane. Twórcy aplikacji biorą pełną odpowiedzialność za błędy w filtrach moderacji i deklarują ich usunięcie.

Wygląda także na to, że Snapchat, który w podobnym czasie jak Instagram, również zdecydował się na dezaktywacje usługi, nie ma w tym temacie żadnych nowych wieści.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail