X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Z Instagrama i Snapchata zniknęły GIF-y. Dlaczego?

W ostatnich dniach z aplikacji społecznościowych usunięto możliwość dodawania GIF-ów. Wszystko za sprawą rasistowskich treści, które pojawiały się w wyszukiwarce animacji Giphy.

Z Instagrama i Snapchata zniknęły GIF-y. Dlaczego?fot. giphy.com

reklama


Użytkownicy Snapchata i Instagrama mogli dostrzec, że z popularnych aplikacji zniknęła opcja wyszukiwania i dodawania do treści GIF-ów za pomocą aplikacji Giphy. Możliwość urozmaicania w taki sposób zdjęć i wideo pojawiła się w obu aplikacjach stosunkowo niedawno. Teraz jednak została wyłączona. 

Przyczyny wyłączenia usługi

Po pojawieniu się nieodpowiednich, rasistowskich treści w aplikacji zdecydowano o tymczasowym usunięciu usługi. Po wpisaniu niektórych fraz użytkownikom pojawiały się rasistowskie animacje. Wpisując hasło “crime” użytkownicy mogli odnaleźć treści obrażające osoby ciemnoskóre, na co zareagowano w krótkim czasie. Jak się okazuje, jest to problem z usługą Giphy i najprawdopodobniej błąd filtrów.

Co na to twórcy aplikacji?

Rzecznik prasowy Snapchata w rozmowie z przedstawicielem serwisu TechCrunch zadeklarował, że twórcom aplikacji jest bardzo przykro z powodu tego problemu oraz, że dopóki nie będzie pewności, że sytuacja ta się nie powtórzy, Giphy pozostanie wyłączone. Również przedstawiciele samej usługi przeprosili za zaistniałą sytuację. Pozostaje nam więc czekać, aż twórcy usługi uporają się z kłopotami, a pracujący nad Instagramem i Snapchatem ponownie ją uruchomią.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail