X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Zakupy przez Instagrama dostępne w kolejnych krajach

Instagram umożliwiał dotąd oznaczanie produktów na zdjęciach i zamieszczenie informacji na ich temat jedynie w Stanach Zjednoczonych. Od teraz funkcja ta będzie dostępna w kolejnych 8 krajach.

Zakupy przez Instagrama dostępne w kolejnych krajachfot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


W listopadzie 2016 Instagram poinformował o testach zakupów poprzez aplikację. Wówczas 20 amerykańskich marek mogło przekonać się, jak sprawdzi się tego typu rozwiązanie. Przypomnijmy, że po dotknięciu postu w lewym, dolnym rogu zdjęcia widoczna jest ikona  – kliknij by wyświetlić przedmiot. Na produktach są zaś tagi wraz z cenami produktów znajdujących się na zdjęciu. Po wybraniu znacznika zobaczymy szczegółowy widok i opis przedmiotu. Sama transakcja odbywa się bezpośrednio w witrynie sprzedawcy.

Funkcję wprowadzono oficjalnie w 2017, lecz skorzystanie z niej było możliwe wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych. Użytkownik mógł dowiedzieć się ze zdjęcia dowiedzieć się za ile i w jaki sposób można nabyć dany produkt i zostać przekierowany do strony, na której można go nabyć.

8 krajów z możliwością oznaczania przedmiotów

Od teraz funkcja ta będzie dostępna w kolejnych w kolejnych ośmiu krajach: w Australii, Brazylii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii oraz Wielkiej Brytanii. Dzięki niej mogą oznaczać swoje produkty w postach organicznych, dodając bardziej szczegółowe informacje o produkcie, jego cenie oraz link do strony, na której można dokonać zakupu.

Biorąc pod uwagę doniesienia na temat sukcesu owej możliwości, która pomogła sprzedawcom internetowym zwiększyć liczbę sesji i zamówień, jej rozszerzenie na inne kraje może przyczynić się do sukcesów kolejnych marek. Szczególnie, że jak możemy przeczytać w sieci, oznaczenie produktu na fotografii jest równie proste jak oznaczenie znajomego.

Oszczędność czasu użytkowników

Instagram dla wielu użytkowników jest źródłem inspiracji w poszukiwaniu stylizacji, aranżacji wnętrz czy pomysłów na prezent, a więc opcja oznaczania każdego przedmiotu widocznego na zdjęciu i przekierowywanie do sklepu, w którym można go nabyć jest z pewnością wyczekiwanych rozwiązaniem. Zaoszczędzi to także sporo czasu tym, którzy podejmowali próby odnalezienia przedmiotu ze zdjęcia czy informacji o tym, w jakim przedziale cenowym się on plasuje. Pozostaje nam jednak uzbroić się w cierpliwość zanim trafi ona do Polski.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail