X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Zakupy przez Instagrama dostępne w kolejnych krajach

Instagram umożliwiał dotąd oznaczanie produktów na zdjęciach i zamieszczenie informacji na ich temat jedynie w Stanach Zjednoczonych. Od teraz funkcja ta będzie dostępna w kolejnych 8 krajach.

Zakupy przez Instagrama dostępne w kolejnych krajachfot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


W listopadzie 2016 Instagram poinformował o testach zakupów poprzez aplikację. Wówczas 20 amerykańskich marek mogło przekonać się, jak sprawdzi się tego typu rozwiązanie. Przypomnijmy, że po dotknięciu postu w lewym, dolnym rogu zdjęcia widoczna jest ikona  – kliknij by wyświetlić przedmiot. Na produktach są zaś tagi wraz z cenami produktów znajdujących się na zdjęciu. Po wybraniu znacznika zobaczymy szczegółowy widok i opis przedmiotu. Sama transakcja odbywa się bezpośrednio w witrynie sprzedawcy.

Funkcję wprowadzono oficjalnie w 2017, lecz skorzystanie z niej było możliwe wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych. Użytkownik mógł dowiedzieć się ze zdjęcia dowiedzieć się za ile i w jaki sposób można nabyć dany produkt i zostać przekierowany do strony, na której można go nabyć.

8 krajów z możliwością oznaczania przedmiotów

Od teraz funkcja ta będzie dostępna w kolejnych w kolejnych ośmiu krajach: w Australii, Brazylii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii oraz Wielkiej Brytanii. Dzięki niej mogą oznaczać swoje produkty w postach organicznych, dodając bardziej szczegółowe informacje o produkcie, jego cenie oraz link do strony, na której można dokonać zakupu.

Biorąc pod uwagę doniesienia na temat sukcesu owej możliwości, która pomogła sprzedawcom internetowym zwiększyć liczbę sesji i zamówień, jej rozszerzenie na inne kraje może przyczynić się do sukcesów kolejnych marek. Szczególnie, że jak możemy przeczytać w sieci, oznaczenie produktu na fotografii jest równie proste jak oznaczenie znajomego.

Oszczędność czasu użytkowników

Instagram dla wielu użytkowników jest źródłem inspiracji w poszukiwaniu stylizacji, aranżacji wnętrz czy pomysłów na prezent, a więc opcja oznaczania każdego przedmiotu widocznego na zdjęciu i przekierowywanie do sklepu, w którym można go nabyć jest z pewnością wyczekiwanych rozwiązaniem. Zaoszczędzi to także sporo czasu tym, którzy podejmowali próby odnalezienia przedmiotu ze zdjęcia czy informacji o tym, w jakim przedziale cenowym się on plasuje. Pozostaje nam jednak uzbroić się w cierpliwość zanim trafi ona do Polski.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail