X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook jak Reddit i Wykop? Portal testuje nowe funkcje komentarzy

Serwis Zuckerberga prowadzi testy nowej funkcji, która umożliwiłaby użytkownikom głosowanie na pomocne lub nic nie wnoszące do dyskusji komentarze.

Facebook jak Reddit i Wykop? Portal testuje nowe funkcje komentarzyfot. twitter.com/MattNavarra

reklama


Jak podaje na Twitterze Matt Navarra, Dyrektor Mediów Społecznościowych w The Next Web, Facebook testuje obecnie nową funkcję, która mogłabym zmienić oblicze wypowiadania się w serwisie. Użytkownicy mogą zobaczyć przy komentarzach w serwisie przyciski, które umożliwiają głosowanie za pomocą plusów i minusów. W ten sposób użytkownicy mogą zaznaczać, czy dany komentarz jest pomocny i wnikliwy czy też może jego autor ma złe intencje lub wykazuje się brakiem szacunku.

Taka forma aktywności w stosunku do komentarzy innych użytkowników jest doskonale znana fanom Reddita czy Wykopu. Odnoszenie się do treści w taki sposób ułatwia kolejnym czytelnikom owych treści selekcję na te, które warto przeczytać oraz te, które nic nie wnoszą do dyskusji. Może to również motywować korzystających z serwisu do udostępniania bardziej merytorycznych i jakościowych wypowiedzi w dyskusjach. Wydaje się więc, że Facebooka ufa swoim użytkownikom i jest skłonny powierzyć im ocenę treści wartych uwagi.

Co na to sam Reddit? W jednym słowie jeden ze współtwórców serwisu retweetował na Twitterze zrzut ekranu z wyglądem owej opcji na Facebooku i podpisał go “flattered”, co można tłumaczyć jako zaszczycony, czujący się miło z powodu komplementu, a więc wydźwięk był pozytywny.

Obecnie opcja funkcja jest testowana wśród użytkowników z Nowej Zelandii i Australii. Nie wiadomo czy i kiedy zostanie ona wdrożona dla korzystających z serwisu z innych krajów, jednakże już teraz warto mieć na uwadze, że zespół Zuckerberga rozważa takie rozwiązanie.

Promuj biznes na łamach SOCIALPRESS.pl!

Zobacz możliwości reklamy w portalu

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail