X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

LinkedIn wprowadza GIF-y w wiadomościach

Nowość na LinkedIn - w profesjonalnej sieci społecznościowej pojawiła się opcja wysyłania GIF-ów w wiadomościach prywatnych. Od teraz użytkownicy serwisu mogą więc komunikować się również za pomocą animacji.

LinkedIn wprowadza GIF-y w wiadomościachfot. blog.tenor.com

reklama


Wydaje się, że w ostatnim czasie LinkedIn pretenduje do tego, by stać się drugim Facebookiem. Liczba wysyłanych wiadomości za pomocą serwisu wzrosła w ciągu ostatniego roku o 60%. Wciąż dąży się do tego, aby narzędzia do komunikacji pozwalały na jeszcze lepsze wyrażanie nie tylko samych treści, ale i towarzyszących im emocji.

Potrzebę tę zaspokajają m.in. GIF-y. Badania Tenora wykazały, że już 7 na 10 dorosłych Amerykanów używa ich w swojej komunikacji. Dlatego też firma odpowiedzialna za profesjonalną sieć społecznościową nawiązała współpracę z przejętym w marcu przez Google Tenorem i umożliwia użytkownikom wysyłanie GIF-ów w wiadomościach na LinkedIn.

fot. blog.tenor.com

fot. blog.tenor.com

Jak możemy przeczytać w komunikacie, umieszczanie animacji w konwersacji pozwoli na tworzenie autentycznych połączeń w profesjonalnych kontaktach. Od tego tygodnia korzystający z serwisu mogą wysyłać je w ramach wiadomości i komunikować się w sposób wizualny oraz bardziej ekspresyjny.

Nowa opcja widoczna jest w komunikatorze tuż obok ikony aparatu. W ramach niej możliwe jest wyszukiwanie wybranych animacji. Wkrótce wyświetlane będą także te, które są obecnie na topie, a w niedługiej przyszłości zobaczymy najpopularniejsze GIF-y w profesjonalnej sieci społecznościowej.

Obecnie z aktualizacji może skorzystać część użytkowników, lecz będzie ona pojawiała się u wszystkich użytkowników.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail