X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Snapchat uruchamia gry AR, w które zagrasz wspólnie ze znajomymi

Nowość na Snapchacie - użytkownicy aplikacji wkrótce będą mogli grać ze znajomymi w gry w rozszerzonej rzeczywistości. Wszystko to dzięki najnowszej funkcji Snappables.

Snapchat uruchamia gry AR, w które zagrasz wspólnie ze znajomymifot.YouTube

reklama


Gdy trzy lata temu Snapchat zaprezentował pierwsze filtry rozszerzonej rzeczywistości była to niemała rewolucja w mediach społecznościowych. I choć wielu mogło wydawać się w ostatnim czasie, że jego los jest przesądzony, bo wypiera go Stories na Instagramie, twórcy aplikacji z duszkiem prezentują wciąż nowe opcje i zmieniają podstawowe funkcjonalności.

Najlepszym tego przykładem są nowe filtry nazwane Snappables, które umożliwiają granie w gry w rozszerzonej rzeczywistości ze znajomymi za pomocą kontrolowania poprzez dotyk, ruch, a nawet mimikę twarzy. Bez konieczności opuszczania aplikacji z duszkiem.

Snappables na Snapchacie

Walka z kosmitami, rockowy zespół, gra w koszykówkę i wiele innych to gry, z jakich skorzystamy w ramach nowości na Snapchacie. Co więcej, twórcy aplikacji deklarują, że co tydzień będą pojawiał się nowe Snappables.

Znajdziemy je dokładnie tam, gdzie filtry. Należy jednak pamiętać, by posiadać najbardziej aktualną wersję aplikacji. Aby zagrać ze znajomymi należy uruchomić aparat na Snapchacie, przytrzymać palcem na naszej twarzy tak, by pojawiły się filtry i postępować zgodnie z instrukcjami, m.in. zaprosić znajomych do wspólnej zabawy w AR.

W przypadku niektórych gier możliwe jest nawet rzucenie wyzwania zdobycia najlepszego wyniku indywidualnie lub z innymi graczami. Snappables to pierwsze filtry od Snapchata, które umożliwiają interakcję z innymi znajomymi na naszym telefonie i zmieniają AR w jeszcze bardziej towarzyskie doświadczenie.

Dostępność nowej funkcji

Nowa funkcja będzie wprowadzona zarówno dla użytkowników systemu iOS, jak i Android na całym świecie w ciągu tego tygodnia, a w kolejnych będą sukcesywnie pojawiały się nowe gry. Wygląda więc na to, że Snap chce wciąż rozwijać możliwości wykorzystania rozszerzonej rzeczywistości w swoich produktach. Pytanie tylko, czy nie zainspirują się nimi twórcy innych aplikacji.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail