X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Tryb “Wyostrzenie” i naklejka @wspomnienie, czyli nowości na Instagramie

Instagram poinformował o wprowadzeniu nowego trybu kamery w aplikacji. Dzięki niemu nasze Stories będą jeszcze bardziej interesujące. Pojawiła się także dodatkowa naklejka, która ułatwi wspominanie profili znajomych.

Tryb “Wyostrzenie” i naklejka @wspomnienie, czyli nowości na Instagramiefot. bank zdjęć picjumbo.com

reklama


Dobra wiadomość dla fanów Stories na Instagramie. Twórcy aplikacji poinformowali o dwóch nowościach w relacjach. Pierwsza z nich to nowy tryb, który pozwala on na wyostrzanie twarzy i tworzenie jeszcze lepszych portretów. Druga zaś ułatwi nam profili wspominanie znajomych w udostępnianych treściach.

Tryb “Wyostrzenie”

Po uruchomieniu kamery w relacjach, tuż obok przycisku “Superzoom” zobaczymy opcję “Wyostrzenie” (ang. “Focus”). Wybierając ją zobaczymy, że osoba której robimy zdjęcie (lub też my sami) staje się wyraźna, a jej otoczenie delikatnie się rozmazuje. Możemy w ten sposób uchwycić kogoś w interesujący na zdjęciu lub filmie i dodać do swoje relacji.

Po ukończeniu nagrywania lub wykonaniu zdjęcia możemy dodać do materiału filtry, naklejki, teksty czy wykorzystać kreatywne narzędzia nim udostępnimy treści na Stories lub wyślemy znajomym w wiadomości prywatnej.

Opcja “Wyostrzenie” jest dostępna dla iPhone’a SE, 6S, 6S +, 7, 7+, 8, 8+ i X oraz wybranych urządzeń z systemem Android. Znajdziemy ją w wersji 39.0 aplikacji na iOS w AppStore lub Google Play dla Androida.

źrodło: instagram-press.com

źrodło: instagram-press.com

@Wspomnienie

Przy przedstawieniu nowości w aparacie poinformowano także o wprowadzeniu ułatwienia dla wszystkich tych, którzy wspominają znajomych za pomocą @ w Stories. Od teraz, po zrobieniu zdjęcia lub filmu za pomocą aparatu i otworzeniu widoku z naklejkami zobaczymy specjalną naklejkę @wspomnienie. 

fot. instagram-press.com

fot. instagram-press.com

Pozwala ona na szybkie oznaczanie nazw kont, do których chcielibyśmy nawiązać w relacjach i zaprezentowanie ich nazwy użytkownika za pomocą kolorowej lub półprzezroczystej naklejki. Możemy ją obracać, skalować i umieszczać w dowolnym miejscu obrazu.

Opcja jest jednak obecnie dostępna jedynie dla użytkowników systemu iOS. Użytkownikom Androida pozostaje więc nieco dłużej czekać na możliwość skorzystania z obu nowości.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail