X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Gmail pozwoli Ci na wzmianki o innych użytkownikach za pomocą @

Gmail pozwoli Ci w szybki sposób oznaczyć w rozmowie innego użytkownika tak, aby odbiorca naszej wiadomości mógł łatwo się z nim skontaktować. W jaki sposób?

Gmail pozwoli Ci na wzmianki o innych użytkownikach za pomocą @fot. bank zdjęć pexels.com

reklama


W połowie kwietnia pisaliśmy o nowym, odświeżonym wyglądzie Gmaila. W ramach zmiany użytkownicy mogą skorzystać z różnych stylów wyświetlania wiadomości oraz nowych funkcji. To jednak nie koniec nowości – okazuje się, że w ulepszonym interfejsie znajdziemy także możliwość wzmianek znanych nam doskonale z mediów społecznościowych.

Wspomnienie użytkownika

Jak donosi TNW, podczas tworzenia nowego e-maila lub odpowiadania na już istniejący, poprzez wpisanie symbolu @ możemy dodać do rozmowy adres e-mail dowolnego użytkownika wskazując jego nazwę. W przypadku kilku osób o tym samym imieniu lub nazwisku zobaczymy listę, z której wybierzemy właściwego użytkownika. Spowoduje to, że do kontaktu zostanie dodany aktywny link, po kliknięciu w który odbiorca będzie mógł utworzyć nową wiadomość do wspomnianej osoby (mailto:) i dodać go do swoich kontaktów.

fot. thenextweb.com

fot. thenextweb.com

Szybkie dodawanie adresata

Co więcej, wspomnienie kogoś ze znakiem +, a nie @ spowoduje, że osoba ta zostanie automatycznie dodana jako adresat tejże wiadomości. 

Pierwsza z opisanych funkcji wydaje się bardzo przydatna, bowiem w przypadku, gdy chcemy wprowadzić do rozmowy inną osobę lub po prostu podać do niej kontakt, nasz odbiorca może za pomocą jednego kliknięcia skontaktować się z nią. Obie opcje sprawią, że korzystanie z e-maila od Google’a będzie jeszcze łatwiejsze. Znajdziemy je w ramach Ustawień najnowszej wersji skrzynki pocztowej na desktopie.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail