X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Gmail pozwoli Ci na wzmianki o innych użytkownikach za pomocą @

Gmail pozwoli Ci w szybki sposób oznaczyć w rozmowie innego użytkownika tak, aby odbiorca naszej wiadomości mógł łatwo się z nim skontaktować. W jaki sposób?

Gmail pozwoli Ci na wzmianki o innych użytkownikach za pomocą @fot. bank zdjęć pexels.com

reklama


W połowie kwietnia pisaliśmy o nowym, odświeżonym wyglądzie Gmaila. W ramach zmiany użytkownicy mogą skorzystać z różnych stylów wyświetlania wiadomości oraz nowych funkcji. To jednak nie koniec nowości – okazuje się, że w ulepszonym interfejsie znajdziemy także możliwość wzmianek znanych nam doskonale z mediów społecznościowych.

Wspomnienie użytkownika

Jak donosi TNW, podczas tworzenia nowego e-maila lub odpowiadania na już istniejący, poprzez wpisanie symbolu @ możemy dodać do rozmowy adres e-mail dowolnego użytkownika wskazując jego nazwę. W przypadku kilku osób o tym samym imieniu lub nazwisku zobaczymy listę, z której wybierzemy właściwego użytkownika. Spowoduje to, że do kontaktu zostanie dodany aktywny link, po kliknięciu w który odbiorca będzie mógł utworzyć nową wiadomość do wspomnianej osoby (mailto:) i dodać go do swoich kontaktów.

fot. thenextweb.com

fot. thenextweb.com

Szybkie dodawanie adresata

Co więcej, wspomnienie kogoś ze znakiem +, a nie @ spowoduje, że osoba ta zostanie automatycznie dodana jako adresat tejże wiadomości. 

Pierwsza z opisanych funkcji wydaje się bardzo przydatna, bowiem w przypadku, gdy chcemy wprowadzić do rozmowy inną osobę lub po prostu podać do niej kontakt, nasz odbiorca może za pomocą jednego kliknięcia skontaktować się z nią. Obie opcje sprawią, że korzystanie z e-maila od Google’a będzie jeszcze łatwiejsze. Znajdziemy je w ramach Ustawień najnowszej wersji skrzynki pocztowej na desktopie.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail