X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Gmail z odświeżonym wyglądem – jak zmieni się poczta?

Google planuje odświeżenie wyglądu swojej poczty. Trwają prace nad projektem nowej skrzynki, w ramach której zyskamy kilka nowych funkcji oraz możliwość wyboru sposobu wyświetlania wiadomości.

Gmail z odświeżonym wyglądem – jak zmieni się poczta?

reklama


Jak informuje The Verge, już wkrótce Gmail zmieni swoje oblicze. Google planuje wdrożyć nowy projekt wyglądu, co potwierdzono w wiadomości, wskazując, że podejmowane są prace nad kilkoma ważnymi aktualizacjami. Świeża oprawa graficzna skrzynki będzie zawierała elementy Materal Design oraz kilka przydatnych opcji.

Kilka nowych funkcji

Portalowi The Verge udało się uzyskać zrzuty ekranu nowego projektu Gmaila, który jest obecnie w fazie testów wewnątrz Google’a i wśród zaufanych partnerów. W ramach nowego wyglądu otrzymamy boczny pasek, który umożliwi nam korzystanie z Kalendarza, robienie notatek za pomocą Keep lub dodawania zadań (Tasks) tuż obok widoku wiadomości. Pozwoli to na szybkie pozyskiwanie informacji dotyczących dogodnego terminu spotkania i naszej dostępności czasowej.

źródło: theverge.com

źródło: theverge.com

Style wyświetlania wiadomości

Z kolei serwis Dobre programy wskazuje, że użytkownicy będą mieli do wyboru jeden spośród trzech stylów wyświetlania wiadomości (“Default”, “Comfortable”, “Compact”). Kolorowe ikony poinformują nas o załącznikach w e-mailach – rozpoznamy dzięki nim, czy ktoś przesłał nam dokumenty, obrazy czy inne pliki.

źródło: dobreprogramy.pl

źródło: dobreprogramy.pl

Inteligentne odpowiedzi i “drzemka” na desktopie

W odświeżonej wersji pojawią się również inteligentne odpowiedzi w wersji deskoptowej, które znamy już z wersji mobilnej programu pocztowego. Zobaczymy także możliwość “drzemki”, która pozwoli chwilowo usunąć wiadomości e-mail ze skrzynki do określonego momentu, dzięki czemu unikniemy pewnych wątków dopóki nie będziemy gotowi na odpowiedź. Dotąd obie opcje były częścią aplikacji mobilnej, teraz trafią także do wersji deskoptowej.

Ostatnia, gruntowna zmiana wglądu skrzynki odbiorczej Gmail miała miejsce w 2014 roku, czyli cztery lata temu. Dokładny termin zaprezentowania nowości od światowego giganta nie jest znany, jednak prawdopodobnie możemy się spodziewać, że projekt zostanie oficjalne zaprezentowany podczas konferencji Google’a dla deweloperów, która odbędzie się 8 maja w Mountain View.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail