X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Przegapiłeś konferencję Facebooka? Oto co warto po niej wiedzieć

Za Tobą majówka bez social media? Nie przegap nowości od Facebooka. Przedstawiamy najważniejsze funkcje i zmiany ogłoszone podczas konferencji F8 dla różnych aplikacji światowego giganta.

Przegapiłeś konferencję Facebooka? Oto co warto po niej wiedziećfot. newsroom.fb.com

reklama


W dniach 1-2 maja, w San Jose odbyła się konferencja Facebooka dla deweloperów. Podczas dwóch dni wydarzenia uczestnicy mogli dowiedzieć się o nowościach w technologii i produktach od światowego giganta. Tegoroczna edycja była jak dotąd największą, a ci, którzy z jej okazji pojawili się w Kalifornii mieli szansę na spotkanie z ekspertami. O jakich zmianach i nowościach opowiedział podczas F8 Mark Zuckerberg oraz jego zespół?

Facebook

Randkowanie

Jedną ze zmian, która wzbudziła szczególne zainteresowanie w sieci jest nowa usługa Facebooka – “Dating”, która ułatwi użytkownikom randkowanie. Funkcja przypomina nieco Tindera i inne aplikacje jego pokroju. Korzystający z serwisu zyskają w ramach niej możliwość stworzenia profili odseparowanych od głównych kont. Nie będą one wchodziły ze sobą w interakcję, a znajomi w serwisu nie zobaczą co się na nich dzieje.

Jak podaje Wired, w ramach profili randkowych pojawiłaby się również oddzielna skrzynka. Propozycje potencjalnych rozmówców będą natomiast tworzone na podstawie preferencji randkowych, wspólnych zainteresowań oraz znajomych. Ponadto my sami również będziemy mogli odnaleźć osoby podzielające nasze zainteresowania Grupami oraz Wydarzeniami. Testy owej funkcji mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

fot. newsroom.fb.com

fot. newsroom.fb.com

Czyszczenie historii

Kolejną rzeczą, jaką podczas F8 ogłosił Facebook jest możliwość czyszczenia historii. Funkcja ta pozwoli nam zobaczyć, jakie strony i aplikacje przesyłają nam informacje podczas ich używania, usuwanie tych informacji z konta oraz wyłączanie możliwości przechowywania ich w powiązaniu z kontem w przyszłości.

fot. newsroom.fb.com

fot. newsroom.fb.com

Udostępnianie Stories

Wprowadzono także nowy sposób, w jaki użytkownicy mogą udostępniać Stories zarówno na Facebooku, jak i Instagram Stories. Twórcy aplikacji starają się, aby ludzie dzielili się swoimi zainteresowaniami w ramach relacji, dlatego już teraz możliwe jest udostępnianie tego, czego słuchamy bezpośrednio za pomocą Spotify czy aplikacji GoPro.

Grupy

Z kolei do Grup dodana zostanie zakładka “Group Tab”, która, ułatwi nawigację po Grupach oraz przycisk “Join Group”, która zachęci do wchodzenia w interakcję z treściami i dołączenia do Grup.

Reagowanie Kryzysowe

W ubiegłym roku Facebook stworzono tzw. Centrum Reagowania Kryzysowego, gdzie użytkownicy mogą pozyskać informacje o aktualnych kryzysach, pomocy dla społeczności oraz zbieraniu funduszy. Od teraz poza tym możliwe będzie udostępnienie informacji na temat bieżącej sytuacji, a także zamknięcia dróg, zdjęć i filmów zniszczeń oraz aktualizowanie ich w czasie rzeczywistym. Funkcja zostanie udostępniona jeszcze w tym roku.

fot. newsroom.fb.com

fot. newsroom.fb.com

Instagram

Efekty AR

W ubiegłym roku podczas konferencji F8 ogłoszono platformę AR, a kilka dni temu poinformowano o wprowadzeniu doświadczeń AR na Instagrama. Wykorzystując AR Studio twórcy będą mogli tworzyć unikalne, interaktywne elementy takie jak filtry ogólne oraz filtry na twarz.

Wideo czat

Na początku ubiegłego tygodnia pisaliśmy o funkcjach testowanych przez Instagrama. W ich gronie znalazły się m.in. połączenia wideo. Podczas F8 oficjalnie obwieszczono wideo czat, który pozwoli na łącznie się ludzi w czasie rzeczywistym, gdy nie mogą przebywać razem. Funkcja będzie dostępna w ramach Instagram Direct, zarówno dla konwersacji indywidualnych, jak i grupowych.

Odkrywanie

W trakcie testów jest obecnie nowości w sekcji Explore na Instagramie, które pozwolą jeszcze szybciej odkrywać treści, których szukamy. W ramach nowego wyglądu sekcji sugerowane treści będą uporządkowane w odpowiednie kanały tematyczne, przez co łatwiej będzie nam przeglądać te nas interesujące oraz zagłębić się w konkretny obszar.

fot. instagram-press.com

fot. instagram-press.com

Messenger

Uproszczony wygląd

Podczas F8 przedstawiono nowy, uproszczony wygląd nowej wersji komunikatora, która ma być szybsza, czystsza niż ta obecnie funkcjonująca oraz wizualnie ciemniejsza.

Inteligentny asystent

Facebook, chcąc ułatwić porozumiewanie się osobom z różnych krajów, wprowadza sugestie dotyczące tłumaczeń. Funkcja ta jest skierowana do osób łączących się za pomocą Marketplace. Planowane jest jednak jej rozszerzenie.

AR dla komunikatora

Poinformowano również o możliwości integracji efektów AR w kamerze komunikatora dla marek. Obecnie funkcja jest dostępna w ramach zamkniętej wersji beta i pomaga natychmiastowo uzyskać cenne opinie na temat zakupów i wielu innych.

fot. newsroom.fb.com

fot. newsroom.fb.com

WhatsApp

W przypadku WhatsApp poinformowano o wprowadzeniu połączeń grupowych w nadchodzących miesiącach oraz naklejek w aplikacji.

Oculus

W San Jose przekazano także informację, że gogle Oculus Go są dostępne jako pierwszy samodzielny zestaw na świecie w cenie od 199 dolarów, w 23 krajach na świecie. Dzięki ponad tysiącu gier i aplikacji możliwe jest przejście do wirtualnej rzeczywistości i zdobywanie nowych doświadczeń.

fot. newsroom.fb.comfot. newsroom.fb.com

Źródło: na podstawie materiałów z prasowych Facebooka i Instagrama

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail