X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

6 funkcji testowanych obecnie przez Instagrama

Wyciszanie nowych postów od danych profili, Slow-Motion czy archiwum Stories - co nowego wkrótce może pojawić się na Instagramie? Oto 6 funkcji, które obecnie testują twórcy aplikacji.

6 funkcji testowanych obecnie przez Instagramafot. bank zdjęć unsplash.com

reklama


W ostatnim czasie wiele pisaliśmy o nowych opcjach na Instagramie. W aplikacji pojawiła się m.in. nowy tryb w Stories – “Wyostrzenie”, naklejki @wspomnienie czy możliwość udostępnianie kilku zdjęć w relacjach na jednocześnie. Mimo tylu nowości twórcy aplikacji nie próżnują, bowiem jak donosi Mashable, trwają obecnie testy kilku funkcji, które jak czytamy w serwisie, mogą zranić Snapchata. Dzięki zrzutom ekranu udostępnionym na profilu Matta Navary oraz informacjom od użytkowników Twittera możemy zobaczyć, co nowego wkrótce może pojawić się w aplikacji.

Archiwum Stories

Jedną z testowanych opcji jest archiwum Stories w formie kalendarza z miniaturami udostępnianych treści. Pozwoli to na wgląd w chronologię naszych relacji. Dzięki temu nie zduplikujemy już zdjęć i filmów, które już pojawiły się w aplikacji.

Połączenia wideo

Inną z opcji są wideorozmowy. Ze zrzutu ekranu wynika, że wkrótce w ramach korzystania z aplikacji możliwe będzie dzwonienie do innych użytkowników za pomocą kamery.

Reakcje

Kolejną z opcji, o jakiej donoszą użytkownicy są reakcje. Wedle widoków udostępnionych przesz Jane Manchun Wong, jest szansa, że na Instagram umożliwi reagowanie na treści udostępniane przez innych – w podobny sposób jak odbywa się to na Facebooku.

Wyciszanie profili

Jakiś czas temu użytkownicy Facebooka zyskali możliwość wyciszania aktywności wybranych profili na pewien czas. Z pewnością i wśród korzystających z Instagrama nie brakuje osób, które podobnej funkcji pragnęłyby w aplikacji. Dlatego też obecnie trwają prace i wygląda na to, że być może już wkrótce wyciszyć pojawianie się nowych postów u wybranych użytkowników.

Slow-Mo w Stories

Jak już wspominaliśmy na początku wpisu, jedną z ostatnich zmian w Stories było wprowadzenie trybu “Wyostrzenie”. Wygląda na to, że kolejną nowością w tej sekcji kamery będzie Slow-Motion.

Oznaczanie znajomych

Ostatnią z testowanych opcji jest oznaczanie znajomych z Facebooka na instagramowych zdjęciach, w skutek czego otrzymają oni zaproszenie do obejrzenia dodanego przez nas posta.

Wspomniane we wpisie funkcje są testowane wśród wybranych grup użytkowników. Pozostaje nam obserwować, czy zostaną wprowadzone na szerszą skalę.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail