X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Trwają testy nowego systemu oceniania i recenzji Stron na Facebooku

Światowy gigant prowadzi testy nowego, bardziej zaawansowanego systemu oceniania Stron w skali od 1-10. Dzięki temu użytkownicy mogliby łatwiej docierać do interesujących miejsc.

Trwają testy nowego systemu oceniania i recenzji Stron na Facebookufot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Jak podaje SocialMediaToday, Facebook testuje obecnie nowe rozwiązanie dla ocen i recenzji w serwisie. W ramach niego użytkownicy mogliby przyznawać nie pięć, a aż dziesięć gwiazdek. Dowiadujemy się tego z zrzutu ekranu Eli Langer, na którym widoczna jest ocena Strony w większej niż dotąd skali. Wynika z niego także, że ocenianie miałoby być oparte na czymś więcej niż tylko informacji zwrotnej użytkownika.

Nowy system oceniania

Facebook, w notatce, którą przytacza amerykański serwis o mediach społecznościowych, potwierdza testy systemu oceniania na 10 gwiazdek, dzięki któremu użytkownicy mogliby odnajdywać ciekawe miejsca, odpowiednie dla nich, a nie mające wyłącznie najlepsze oceny, gdyż widoczna byłoby także informacja o tym, którzy znajomi polecają owe miejsca.

Ogólna opinia o Stronie

Opinia o miejscu/Stronie opierałaby się również na bardziej skomplikowanej metodzie – wielu ocenach, opiniach, jak i rekomendacjach. Być może dzięki temu markom i Stronom byłoby łatwiej ulepszać swoje działania oraz odpowiadać na potrzeby użytkowników.

fot. socialmediatoday.com

fot. socialmediatoday.com

Widok w wersji mobilnej:

fot. socialmediatoday.com

fot. socialmediatoday.com

Drugą stroną medalu jest również to, że wspomniana zmiana systemu oceniania na Facebooku na od 1-10 mogłaby być krokiem w walce z manipulacją ocenami, nieuczciwą konkurencją oraz pomóc w poprawie trafności rekomendacji. Nie wiadomo jednak, czy i kiedy zmiana ta miałaby zostać wdrożona.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail