X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Trwają testy nowego systemu oceniania i recenzji Stron na Facebooku

Światowy gigant prowadzi testy nowego, bardziej zaawansowanego systemu oceniania Stron w skali od 1-10. Dzięki temu użytkownicy mogliby łatwiej docierać do interesujących miejsc.

Trwają testy nowego systemu oceniania i recenzji Stron na Facebookufot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Jak podaje SocialMediaToday, Facebook testuje obecnie nowe rozwiązanie dla ocen i recenzji w serwisie. W ramach niego użytkownicy mogliby przyznawać nie pięć, a aż dziesięć gwiazdek. Dowiadujemy się tego z zrzutu ekranu Eli Langer, na którym widoczna jest ocena Strony w większej niż dotąd skali. Wynika z niego także, że ocenianie miałoby być oparte na czymś więcej niż tylko informacji zwrotnej użytkownika.

Nowy system oceniania

Facebook, w notatce, którą przytacza amerykański serwis o mediach społecznościowych, potwierdza testy systemu oceniania na 10 gwiazdek, dzięki któremu użytkownicy mogliby odnajdywać ciekawe miejsca, odpowiednie dla nich, a nie mające wyłącznie najlepsze oceny, gdyż widoczna byłoby także informacja o tym, którzy znajomi polecają owe miejsca.

Ogólna opinia o Stronie

Opinia o miejscu/Stronie opierałaby się również na bardziej skomplikowanej metodzie – wielu ocenach, opiniach, jak i rekomendacjach. Być może dzięki temu markom i Stronom byłoby łatwiej ulepszać swoje działania oraz odpowiadać na potrzeby użytkowników.

fot. socialmediatoday.com

fot. socialmediatoday.com

Widok w wersji mobilnej:

fot. socialmediatoday.com

fot. socialmediatoday.com

Drugą stroną medalu jest również to, że wspomniana zmiana systemu oceniania na Facebooku na od 1-10 mogłaby być krokiem w walce z manipulacją ocenami, nieuczciwą konkurencją oraz pomóc w poprawie trafności rekomendacji. Nie wiadomo jednak, czy i kiedy zmiana ta miałaby zostać wdrożona.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail