X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Czystki na Twitterze. Znane profile straciły po kilka milionów obserwatorów

Twitter podejmuje nowe środki w walce z nieodpowiednimi zachowaniami w serwisie. W wyniku tego wiele kont celebrytów straciło znaczną liczbę obserwatorów. Dlaczego?

Czystki na Twitterze. Znane profile straciły po kilka milionów obserwatorówfot. bank zdjęć bigstockphoto.com

reklama


W ubiegłym tygodniu Twitter usunął z listy obserwujących konta zablokowane z powodów niewłaściwych zachowań. W skutek tego wielu popularnych użytkowników straciło dużą część swoich obserwatorów. Twórcy serwisu tłumaczyli, że decyzja ta jest trudna, bowiem dla przeciętnego użytkownika może to niewiele zmienić, jednak jak się okazuje, w przypadku znanych osób różnica jest zauważalna.

Znaczna strata liczby obserwatorów

Jak podaje BBC, Katy Perry czy Lady Gaga, które znajdują się w czołówce najchętniej obserwowanych konta na Twitterze, straciły po 2,5 miliona obserwatorów. Grono obserwatorów byłego prezydenta USA, Baracka Obamy, zeszczuplało zaś o 2,1 miliona użytkowników, – a to tylko kilka przykładów.

Najciekawsze wydaje się jednak to, że wedle podanych przez BBC informacji, najbardziej na kroku tym ucierpiał sam Twitter – jego oficjalnego konto straciło aż 7,7 miliona obserwatorów. 

Dane opublikowane przez SocialBakers wykazały, że wśród 500 najlepszych kont na platformie społecznościowej większość straciła od 2-3% ich obserwatorów. 

Czyszczenie Twittera

Na tego typu działania zdecydowano się w ramach dalszego podejmowania globalnych wysiłków mających na celu zbudowanie zaufania do serwisu oraz zachęcania do “zdrowej konwersacji”. “Czyszczenie” Twittera wpływa właściwie tylko na liczbę obserwujących, a nie udostępniane treści, polubienia czy retweety. Liczba obserwatorów jest zaś jedną z kluczowych kwestii w serwisie, która w większości przypadków świadczy o wiarygodności konta.

Co jednak ciekawe, konta, które usunięto z listy obserwowanych zostały w większości przypadków stworzone przez ludzi, a nie spammerów. Wedle twórców serwisu można stwierdzić to, ponieważ konta spamerskie, zwane też botami, działają w taki sposób już od początku.

Podsumowując – nowe środki sprawiają, że każdy użytkownik, którego konto jest zablokowane w związku z nieodpowiednią działalnością i który nie odpowiedzieli na upomnienie o zweryfikowanie swojej tożsamości, zostanie wykluczony z liczby obserwujących na Twitterze.

Kroki podejmowane przez Twittera zmierzające do usunięcia fałszywych kont to komunikat sugerują, że serwis stał się bardziej czujny w kwestii eliminowania nielegalnej aktywności na platformie.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail