X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook testuje możliwość synchronizowania kontaktów z Instagrama i Messengera

Światowy gigant prowadzi testy nowej funkcji, w ramach której możliwe byłoby połączenie kontaktów z Instagrama z Messengerem.

Facebook testuje możliwość synchronizowania kontaktów z Instagrama i Messengera

reklama


Jak informuje TechCrunch, wygląda na to, że Facebook chce rozszerzyć listę kontaktów przy pomocy Instagrama. Jedna z użytkowniczek serwisu, Jane Manchun Wong, która wielokrotnie informowała już o nowych funkcjach serwisu, opublikowała na Twitterze zrzut ekranu z aplikacji. Wynika z niego, że użytkownicy mogą zsynchronizować kontakty z Instagrama z komunikatorem.

Połączenie z Instagramem

W sekcji “Osoby” na Messengerze, poniżej “Synchronizacji kontaktów” u niektórych użytkowników widoczna jest opcja pozwalająca na połączenie z Instagramem. Nazwa użytkownika, z jakiej korzystamy na Instagramie jest wówczas widoczna dla użytkowników Messengera. Rezultatem tego jest połączenie w komunikatorze znajomych z Facebooka oraz osób, które znamy z Instagrama. 

Co na to użytkownicy?

Wedle doniesień nie wszyscy są jednak zadowoleni z tej opcji, gdyż jak zauważył jeden z internautów, nie jest w pełni jasne, że po kliknięciu przycisku łączący z Instagramem oznacza, że Messenger automatycznie doda kontakty z fotograficznej aplikacji do komunikatora, a użytkownicy nie będą mogli mieć wyboru, czy chcą je dodać.

Dwa lata temu testowano ujednolicenie skrzynki, jednak finalnie go nie wprowadzono. Nie wiadomo, kiedy wyżej opisano funkcja miałaby oficjalnie trafić do szerszego grona użytkowników, ale potwierdzono, że testy są publiczne.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail