X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook, Google, Microsoft i Twitter we wspólnym projekcie dotyczącym przepływu danych

Światowi giganci we wspólnym projekcie. Firmy pracują nad uniwersalnym sposobem przesyłania danych do usług internetowych, bez konieczności pobierania ich i ponownego wysyłania do sieci.

Facebook, Google, Microsoft i Twitter we wspólnym projekcie dotyczącym przepływu danychfot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


W ostatnich miesiącach Facebook intensywnie pracował nad ustawieniami prywatności serwisu i zadbał o to, by użytkownicy mieli jeszcze większe możliwości zarządzania nimi, w tym także pobierania, co pozwala na uzyskanie dostępu do bezpiecznej kopii danych udostępnianych za pośrednictwem Facebooka.

Jednak korzystanie z danych z jednej usługi, gdy rejestrujemy się w kolejnej, nie jest tak proste, jak być powinno. Dlatego też firma ogłosiła, że uczestniczy w projekcie Data Transfer Project (DTP), w ramach którego współpracuje z Googlem, Microsoftem i Twitterem, aby stworzyć uniwersalny sposób przesyłania danych do usług internetowych i poza nimi.

źródło: datatransferproject.dev

źródło: datatransferproject.dev

Różne usługi

Przenoszenie danych między dowolnymi dwiema usługami może być skomplikowane, ponieważ każda usługa jest zbudowana w inny sposób i wykorzystuje różne typy danych, które mogą wymagać unikatowych ustawień prywatności. Możemy na przykład używać aplikacji, w której publicznie udostępniamy zdjęcia, aplikacji social media, w której udostępniamy aktualizacje znajomym, a także aplikacji fitness do śledzenia treningów. Ludzie coraz częściej chcą mieć możliwość przenoszenia swoich danych między różnymi rodzajami usług, takich jak te, ale oczekują, że firmy, które im w tym pomogą, będą również chronić swoje dane.

źródło: datatransferproject.dev

źródło: datatransferproject.dev

Cele projektu

Między innymi ze wspomnianymi problemami będą mierzyłī się firmy w ramach Data Transfer Project. Jest on jeszcze na wczesnym etapie, lecz Facebook wyraża nadzieję, że zaangażuje się więcej organizacji i ekspertów, dzięki czemu możliwe będzie łatwe przesyłanie plików i danych pomiędzy dostawcami usług online. Inicjatywa open source ma zachęcać jak największą liczbę oferujących usługi do wzięcia udziału w projekcie, co poprawiłoby ekosystem przenoszenia danych, zmniejszając obciążenie infrastruktur zarówno usługodawców, jak i użytkowników.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail