X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram powie Ci, czy Twoi znajomi są aktualnie aktywni

Przesyłasz znajomym treści za pomocą Instagram Direct? Od teraz Instagram pokaże Ci, czy dany użytkownik jest aktualnie aktywny w aplikacji. Opcję tę można jednak wyłączyć.

Instagram powie Ci, czy Twoi znajomi są aktualnie aktywnifot. bank zdjęć bigstockphoto.com

reklama


W ostatnim czasie Instagram zaprezentował sporo nowości, które dają użytkownikom aplikacji jeszcze lepsze doświadczenia. Możemy obecnie obserwować szerokie wykorzystanie pytań w Stories czy wzrost udostępniania treści na IGTV.

Tym razem, chcąc ułatwić użytkownikom komunikowanie się za pomocą wiadomości bezpośrednich , aplikacje pokaże, czy dany użytkownik jest aktywny i może w danej chwili na bieżąco rozmawiać.

Status aktywności

Od stycznia tego roku w skrzynce odbiorczej Direct widoczny jest status użytkownika (np. Aktywny 25 min. temu, Aktywna wczoraj, Widziany, Pisze…). Teraz, poza tymi informacjami, przy użytkownikach, którzy aktualnie są aktywni na Instagramie, obok zdjęcia profilowego w różnych miejscach (w tym w widoku skrzynki odbiorczej i przy liście znajomych) w aplikacji zobaczymy zieloną kropkę. 

Status bieżącej aktywności znany doskonale np. z Messengera będzie widoczny tylko dla znajomych, którzy nas obserwują oraz użytkowników z którymi komunikowaliśmy się za pomocą Direct.

źródło: Instagram

źródło: Instagram

Wyłączenie opcji

Możemy ukryć w Ustawieniach wyświetlanie statusu i tym samym wyłączyć możliwość sprawdzania aktywności znajomych. Sprawi to więc, że rezygnując z tej opcji również my sami nie będziemy widzieli czy są oni aktualnie aktywni i kiedy ostatni raz korzystali z aplikacji.

źródło: zrzut ekranu z aplikacji Instagram

źródło: zrzut ekranu z aplikacji Instagram

Jak deklarują twórcy aplikacji, aktualizacja ta zapewnia użytkownikom możliwość prowadzenia większej liczby rozmów w czasie rzeczywistym i jednocześnie daje kontrolę nad tym, czy chcemy by status ten był wyświetlany.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail