X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram testuje możliwość wystąpienia o weryfikację profilu

Trwają testy nowej opcji na Instagramie, w ramach której możliwe byłoby wnioskowanie o oznaczenie potwierdzające weryfikację konta. W jaki sposób miałaby ona działać?

Instagram testuje możliwość wystąpienia o weryfikację profilufot. bank zdjęć bigstockphoto.com

reklama


Wprowadzona cztery lata temu weryfikacja kont na Instagramie jest przeznaczona dla profili osób publicznych, gwiazd i marek, które chętnie obserwują użytkownicy. Mimo to wielu użytkowników było gotowych nawet zapłacić nawet kilkanaście tysięcy dolarów za tak pożądany niebieski znacznik zweryfikowanego profilu, który świadczy o tym, że jest on oficjalny i autentyczny. Oznaczenie potwierdzające weryfikację pojawia się bowiem obok nazwy konta na Instagramie w wyszukiwarce i na profilu użytkownika.

Wystąpienie o weryfikację

Celem wprowadzenia weryfikacji było zapobieganie podszywaniu się użytkowników pod inne osoby, w przypadku co do których występuje ryzyko takich zachowań. Dlatego, aby jeszcze bardziej zwiększyć przejrzystość w aplikacji, a także chronić użytkowników przed oszustwami, Instagram testuje obecnie formularz wewnątrz aplikacji, który umożliwia wnioskowanie o nadanie profilowi statusu “zweryfikowany”. 

 

źródło: wersm.com

źródło: wersm.com

Jak widzimy na rzucie ekranu z aplikacji, w procesie weryfikacji wymagane jest podanie nazwy użytkownika, prawdziwego imienia i nazwiska oraz zdjęcia dokumentu tożsamości. 

Jak podaje WeRSM, twórcy aplikacji mają nadzieję, że ta nowa forma forma da nie tylko możliwość złożenia wniosku o weryfikację, ale także pomoże lepiej zrozumieć ten proces i uchronić użytkowników przed fałszywymi obietnicami pozyskania znacznika weryfikacji od aplikacji trzecich.

Dostępność funkcji

Amerykański serwis podaje, że formularz jest już dostępny w Ustawieniach aplikacji na iOS dla wybranych użytkowników, m.in. z Australii, a wkrótce ma zostać rozszerzony na system Android.

Instagram dokona przeglądu kont na podstawie “autentyczności, wyjątkowości, kompletności i zauważalności”, a konta muszą być zgodne z warunkami korzystania z usługi i wytycznymi dla społeczności. Aplikacja nigdy nie poprosi także o opłatę za weryfikację, jak wedle śledztwa Mashable zwykły to robić zewnętrzne aplikacje.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail