X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram testuje możliwość wystąpienia o weryfikację profilu

Trwają testy nowej opcji na Instagramie, w ramach której możliwe byłoby wnioskowanie o oznaczenie potwierdzające weryfikację konta. W jaki sposób miałaby ona działać?

Instagram testuje możliwość wystąpienia o weryfikację profilufot. bank zdjęć bigstockphoto.com

reklama


Wprowadzona cztery lata temu weryfikacja kont na Instagramie jest przeznaczona dla profili osób publicznych, gwiazd i marek, które chętnie obserwują użytkownicy. Mimo to wielu użytkowników było gotowych nawet zapłacić nawet kilkanaście tysięcy dolarów za tak pożądany niebieski znacznik zweryfikowanego profilu, który świadczy o tym, że jest on oficjalny i autentyczny. Oznaczenie potwierdzające weryfikację pojawia się bowiem obok nazwy konta na Instagramie w wyszukiwarce i na profilu użytkownika.

Wystąpienie o weryfikację

Celem wprowadzenia weryfikacji było zapobieganie podszywaniu się użytkowników pod inne osoby, w przypadku co do których występuje ryzyko takich zachowań. Dlatego, aby jeszcze bardziej zwiększyć przejrzystość w aplikacji, a także chronić użytkowników przed oszustwami, Instagram testuje obecnie formularz wewnątrz aplikacji, który umożliwia wnioskowanie o nadanie profilowi statusu “zweryfikowany”. 

 

źródło: wersm.com

źródło: wersm.com

Jak widzimy na rzucie ekranu z aplikacji, w procesie weryfikacji wymagane jest podanie nazwy użytkownika, prawdziwego imienia i nazwiska oraz zdjęcia dokumentu tożsamości. 

Jak podaje WeRSM, twórcy aplikacji mają nadzieję, że ta nowa forma forma da nie tylko możliwość złożenia wniosku o weryfikację, ale także pomoże lepiej zrozumieć ten proces i uchronić użytkowników przed fałszywymi obietnicami pozyskania znacznika weryfikacji od aplikacji trzecich.

Dostępność funkcji

Amerykański serwis podaje, że formularz jest już dostępny w Ustawieniach aplikacji na iOS dla wybranych użytkowników, m.in. z Australii, a wkrótce ma zostać rozszerzony na system Android.

Instagram dokona przeglądu kont na podstawie “autentyczności, wyjątkowości, kompletności i zauważalności”, a konta muszą być zgodne z warunkami korzystania z usługi i wytycznymi dla społeczności. Aplikacja nigdy nie poprosi także o opłatę za weryfikację, jak wedle śledztwa Mashable zwykły to robić zewnętrzne aplikacje.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail