X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Interaktywne naklejki z pytaniami już w Instagram Stories

Nowość na Instagramie - w Stories pojawiły się interaktywne naklejki, dzięki którym użytkownicy mogą zadawać pytania. Jak skorzystać z nowej opcji?

Interaktywne naklejki z pytaniami już w Instagram Storiesźródło: instagram-press.com

reklama


Instagram poinformował wczoraj, że od teraz użytkownicy aplikacji mogą skorzystać z nowej opcji – interaktywnych naklejek z pytaniami, które znajdziemy w sekcji Stories. Pozwolą one na przesyłanie pytań, na które mogą odpowiadań użytkownicy. To świetny sposób na rozpoczęcie rozmowy ze znajomym, dzięki czemu można się lepiej poznać oraz na wejście w interakcję z influencerami.

Jak dodań nową naklejkę?

Aby dodać naklejkę należy po zrobieniu lub wybraniu zdjęcia/filmy wybrać ikonę z naklejkami. Tam, tuż obok suwaka z emoji i temperatury zobaczymy nalepkę “Pytania”.

źródło: zrzut ekranu w aplikacji Instagram

źródło: zrzut ekranu z aplikacji Instagram

Po wybraniu jej będziemy mogli wpisać treść pytania komunikatu zachęcającego odbiorców do zadawania pytań. Możemy umieścić ten widok w dowolnym miejscu oraz dostosować jego kolory. Gdy go udostępnimy, a nasi znajomi go zobaczą, mogą dotknąć naklejkę, aby odpowiedzieć.

Co ważne, mogą udzielać odpowiedzi tyle razy, ile tylko zechcą, a więc fani internetowych twórców mogą zadawać im dowolną liczbę pytań.

źródło: zrzut ekranu w aplikacji Instagram

źródło: zrzut ekranu z aplikacji Instagram

Wyświetlanie odpowiedzi

Odpowiedzi i zadane przez znajomych pytania znajdziemy na liście osób, które wyświetliły naszą relację. Gdy udostępnimy wybrane w swojej relacji, zdjęcie oraz imię i nazwisko znajomego, który jej udzielił nie będą wyświetlane.

Jak deklarują twórcy aplikacji, nowa naklejka z pytaniami to kolejny łatwy sposób na zbliżenie się do wszystkich znajomych i twórców obecnych na Instagramie.

W rzeczywistości nową opcję można wykorzystać w dwojaki sposób – traktować jako nową możliwość dla Q&A i zachęcić, by to wyświetlający nasze relacje skierowali do nas pytania, na które odpowiemy lub zadać pytanie odbiorcom i oczekiwać ich opinii, odpowiedzi czy rekomendacji.

źródło: instagram.com/jemerced

źródło: instagram.com/jemerced

źrodło: instagram.com/mamowymi

źrodło: instagram.com/mamowymi

Naklejka z pytaniami dostępna jest w wersji Instagram 52 na iOS i Android.

 • O. rivillo

  Zastanawiam się w jaki sposób można odpowiedzieć na pytanie kręcąc filmik na instastory lub dodając zdjęcie w odpowiedzi. Widziałam to u wielu użytkowników, natomiast u mnie pojawia się wyłącznie możliwość odpowiedzi tekstowej na tęczowym tle…

  • Mam to samo. Jak można dodać zdjęcie w tle do odpowiedzi?

  • Wdowa Po Stalinie

   tylko iPhony mają taką funkcję dodawania zdjęć w tle na odpowiedzi do pytań…Samsungi i cała reszta jest dyskryminowana

 • Szwendam się

  brak takiej opcji : ( możesz podesłać screen?

 • Dominika Żukowska

  U mnie brak takich funkcji jak ankieta, pytania, wspomnienia :( zaktualizowany jest instagram… co moze byc przyczyna?

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail