X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Nie wiesz, co obejrzeć? Bot Netflixa zaproponuje Ci filmy i seriale dopasowane do Twojego nastroju

Nie masz pomysłu, co obejrzeć dziś na Netflixie? Bot zaproponuje Ci kilka produkcji w oparciu o Twój, wyrażony za pomocą emoji, nastrój. Jak pozyskać taką rekomendację?

Nie wiesz, co obejrzeć? Bot Netflixa zaproponuje Ci filmy i seriale dopasowane do Twojego nastrojufot. bank zdjęć unsplash.com

reklama


Boty na Messengerze wykorzystywane są w różny sposób i mnie lub bardziej kreatywnie. Wydaje się, że niezwykle przydatne wykorzystanie tego rozwiązania zaprezentował przy okazji Światowego Dnia Emoji Netflix.

Jeśli jesteś użytkownikiem Netflixa, lecz często borykasz się z dylematem co nowego obejrzeć, twórcy internetowej wypożyczalni znaleźli na to sposób. Od teraz do połowy października na Messengerze działa Recomoji, które pomoże nam znaleźć coś do obejrzenia. 

Recomoji

W ramach rozmowy z botem oficjalnego profilu Netflixa na Facebooku zostaniemy poproszeni o wysłanie emoji, które najlepiej odpisuje nasz obecny nastrój. 

źródło: zrzut ekranu z Messengera

źródło: zrzut ekranu z Messengera

Jakie jest Twoje samopoczucie?

Po wpisaniu dowolnej emoji wyświetlone zostaną nam propozycje produkcji. Bot bazuje na informacjach udostępnionych w konwersacji, a dzięki piktogramom może odczytać nastrój użytkownika i podsunąć mu filmową propozycję.

źródło: zrzut ekranu z Messengera

źródło: zrzut ekranu z Messengera

źródło: zrzut ekranu z Messengera

źródło: zrzut ekranu z Messengera

źródło: zrzut ekranu z Messengera

źródło: zrzut ekranu z Messengera

Gdy propozycja nie spodoba się nam możemy wybrać opcję “Nie, to nie to”, co spowoduje, że bot doda produkcję do listy tych, które nas nie interesują i poda kolejne tytuły. Otrzymane rekomendacje można także w prosty sposób udostępniać znajomym, a jeśli przydaną nam do gustu, możemy za pomocą jednego przycisku dodać je do ulubionych. 

Aby skorzystać z możliwości pozyskania rekomendacji wystarczy rozpocząć rozmowę z profilem Netflixa na Facebooku lub Messengerze. Propozycje przedstawiane za pośrednictwem aplikacji Messenger nie są bowiem połączone z subskrypcją Netflixa, dzięki czemu każdy użytkownik może sprawdzić, jak działają rekomendacje bazujące na samopoczuciu.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail