X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Nie wiesz, co obejrzeć? Bot Netflixa zaproponuje Ci filmy i seriale dopasowane do Twojego nastroju

Nie masz pomysłu, co obejrzeć dziś na Netflixie? Bot zaproponuje Ci kilka produkcji w oparciu o Twój, wyrażony za pomocą emoji, nastrój. Jak pozyskać taką rekomendację?

Nie wiesz, co obejrzeć? Bot Netflixa zaproponuje Ci filmy i seriale dopasowane do Twojego nastrojufot. bank zdjęć unsplash.com

reklama


Boty na Messengerze wykorzystywane są w różny sposób i mnie lub bardziej kreatywnie. Wydaje się, że niezwykle przydatne wykorzystanie tego rozwiązania zaprezentował przy okazji Światowego Dnia Emoji Netflix.

Jeśli jesteś użytkownikiem Netflixa, lecz często borykasz się z dylematem co nowego obejrzeć, twórcy internetowej wypożyczalni znaleźli na to sposób. Od teraz do połowy października na Messengerze działa Recomoji, które pomoże nam znaleźć coś do obejrzenia. 

Recomoji

W ramach rozmowy z botem oficjalnego profilu Netflixa na Facebooku zostaniemy poproszeni o wysłanie emoji, które najlepiej odpisuje nasz obecny nastrój. 

źródło: zrzut ekranu z Messengera

źródło: zrzut ekranu z Messengera

Jakie jest Twoje samopoczucie?

Po wpisaniu dowolnej emoji wyświetlone zostaną nam propozycje produkcji. Bot bazuje na informacjach udostępnionych w konwersacji, a dzięki piktogramom może odczytać nastrój użytkownika i podsunąć mu filmową propozycję.

źródło: zrzut ekranu z Messengera

źródło: zrzut ekranu z Messengera

źródło: zrzut ekranu z Messengera

źródło: zrzut ekranu z Messengera

źródło: zrzut ekranu z Messengera

źródło: zrzut ekranu z Messengera

Gdy propozycja nie spodoba się nam możemy wybrać opcję “Nie, to nie to”, co spowoduje, że bot doda produkcję do listy tych, które nas nie interesują i poda kolejne tytuły. Otrzymane rekomendacje można także w prosty sposób udostępniać znajomym, a jeśli przydaną nam do gustu, możemy za pomocą jednego przycisku dodać je do ulubionych. 

Aby skorzystać z możliwości pozyskania rekomendacji wystarczy rozpocząć rozmowę z profilem Netflixa na Facebooku lub Messengerze. Propozycje przedstawiane za pośrednictwem aplikacji Messenger nie są bowiem połączone z subskrypcją Netflixa, dzięki czemu każdy użytkownik może sprawdzić, jak działają rekomendacje bazujące na samopoczuciu.

Promuj biznes na łamach SOCIALPRESS.pl!

Zobacz możliwości reklamy w portalu

Reklama


Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail