X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook testuje ankiety w reklamach wideo

Światowy gigant chce pomóc reklamodawcom w zwiększeniu zaangażowania w stosunku do ich treści i testuje ankiety w reklamach wideo w serwisie.

Facebook testuje ankiety w reklamach wideoźródło: shutterstock.com

reklama


Wczoraj pisaliśmy o reklamie i jej wpływie na decyzje zakupowe. Reklamy na Facebooku pojawiły się zarówno wśród wskazań jako najbardziej lubiane (22% badanych) oraz jako najbardziej irytujące (19% badanych). Ich wpływ na decyzje zakupowe jest wciąż największy wśród pokolenia Z, gdzie blisko co drugi przedstawiciel (47%) zadeklarował, że reklama na Facebooku w jego opinii wpływa na decyzję o kupnie danego produktu. Najmniejszy wpływ obecnie odnotowuje się wśród Baby Boomersów. Dane te mogą być niezwykle przydatne dla marketerów poszukujących coraz to nowych sposób na pozyskanie uwagi konsumenta i nakłonienie go do transakcji. Z pomocą w walce o interakcję z użytkownikami przychodzi Facebook.

Ankiety w reklamach

Jak podaje Social Media Today, Facebook testuje możliwość dodawania ankiet do reklam wideo wśród wybranej grupy reklamodawców. Jakiś czas temu serwis umożliwił dodanie ankiet w relacjach na żywo, a teraz rozszerza o tę możliwość także materiały promocyjne. Funkcja ta miałaby pomóc w zwiększaniu zaangażowanie w reklamę w serwisie.

źródlo: socialmediatoday.com

źródlo: socialmediatoday.com

Dostępność funkcji

Użytkownicy mogli wybierać jeden z dostępnych wariantów i widzieć odpowiedzi, jak odpowiadali inni. Amerykański serwis o tematyce mediów społecznościowych otrzymał potwierdzenie od Facebooka o trwających wśród niewielkiej liczby reklamodawców testach. Wskazano jednak, że są one na zbyt wczesnym etapie, aby stwierdzić, czy funkcja będzie szerzej dostępna. 

Sama jej koncepcja wydaje się jednak być atrakcyjna i móc w przyszłości przyciągać bardziej uwagę odbiorców efektywniej niż zwykła reklama, którą często automatycznie pomijamy. O tym, czy rzeczywiści wszyscy reklamodawcy będą mogli z niej skorzystać będziemy informować na bieżąco.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail