reklama
W ubiegłym tygodni o Instagramie było szczególnie głośno. A wszystko za sprawą potężnej awarii oraz ogłoszenia nowego prezesa. Wczoraj zaś poinformowano o nowych narzędziach ograniczających cyberprzemoc oraz szerzących życzliwość.
Jak deklaruje w oficjalnym komunikacie Adam Mosseri, nowy Head of Instagram, w serwisie nie ma miejsca na przemoc i zastraszanie użytkowników. Jeśli dostrzegą oni takie zachowania, mogą je zgłosić, a wszelkie treści naruszające zasady zostaną usunięte. Problem ten jest jednak bardzie złożony, dlatego Instagram zaprezentował najnowsze narzędzia, które pomogą w walce z tym zjawiskiem.
Wykrywanie przemocy na zdjęciach
Większość zdjęć, jakie pojawiają się na Instagramie ma pozytywy wydźwięk i dostarczają ludziom radość. Niestety użytkownicy udostępniają także te mniej przyjemne, które nie powinny się tam znaleźć. Dlatego też od teraz serwis wykorzystuje uczenie maszynowe, aby aktywnie wykrywać przemoc na zdjęciach, w ich podpisach oraz przesyłać je do zespołu zajmującego się ich przeglądem.
Zmiana ta pomoże zidentyfikować i usuwać znacznie więcej przypadków cyberprzemocy i nękania. Jest także istotna z perspektywy tego, jak wiele osób, które doświadcza takich sytuacji ich nie zgłasza. Nowa technologia może pomóc chronić korzystających z serwisu, a szczególnie nastolatków, czyli jego najmłodszych odbiorców, którzy doświadczają częściej prześladowań w social media. Rozpoczęto rozwijanie tego rozwiązania i będzie to kontynuowanie w nadchodzących tygodniach.
Filtrowanie komentarzy w transmisjach na żywo
Kilka miesięcy temu wprowadzono filtry w komentarzach, aby aktywnie wykrywać i móc usuwać nieodpowiednie treści zarówno w kanale Aktualności, w sekcji Explore, jak i w profilu. Teraz, aby zapewnić, że transmisje na żywo są miejscem bezpiecznym i pozwalającym na łączenie się użytkowników, dodano dla nich filtr komentarzy. Opcja ta jest od teraz dostępna dla korzystających z aplikacji na całym świecie.
Nowy efekt kamery
Aby walczyć z przemocą w sieci warto także propagować wśród użytkowników wzajemną życzliwość. W tym celu twórcy aplikacji wraz z najlepiej nastoletnią autorką New York Timesa, tancerką i aktorką, Maddie Zielger, stworzyli nowy efekt kamery. Filtr dostępny w sekcji Stories. Jeśli obserwujemy profil Maddie zobaczymy go automatycznie. Wystarczy otworzyć aparat, wybrać filtr twarzy dostępny u dołu ekranu i z niego skorzystać.
Oprócz widoku ekranu wypełnionego sercami i zostaniemy zachęceni do otagowania znajomych. Oznaczona osoba zostanie o tym powiadomiona i będzie mogła podzielić się tą historią lub stworzyć własną.
Nastolatka zaczęła wypowiadać się na temat cyberprzemocy odkąd sama zaczęła jej doświadczać. Jak podaje w informacji Mosseri, jest ona jedną z osób, które szerzą życzliwość w aplikacji.
Filtry komentarzy oraz nowy efekt kamery są już dostępne na Instagramie. Wykrywanie przemocy na fotografiach dzięki uczeniu maszynowemu jest rozwijane i będzie kontynuowanie w nadchodzących tygodniach.