X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Nowe sposoby dzielenia się wydarzeniami z życia na Facebooku

Facebook zaprezentował rozszerzone możliwości informowania o ważnych wydarzeniach z życia. Co nowego zobaczymy w serwisie?

Nowe sposoby dzielenia się wydarzeniami z życia na Facebookuźródło: facebook.com

reklama


Użytkownicy social media chętnie dzielą się radością i pozytywnymi wspomnieniami ze swojego życia postując na temat aktualnych, ważnych dla nich wydarzeń. Jednym z kanałów, w jakim znajdziemy tego typu treści jest Facebook. Aby doświadczenia użytkowników na tym polu były jeszcze lepsze, twórcy serwisu przeprojektowali funkcję “Wydarzenia z życia”, aby zaoferować więcej sposobów na upamiętnianie ważnych chwil i pomóc widzieć je znajomym.

Animowane posty

Od teraz “Wydarzenia z życia” są nowym typem posta w postaci animowanych zdjęć lub filmów. Jeżeli nie posiadamy własnych materiałów, możliwe jest użycie treści proponowanych przez Facebooka. Istniej także opcja dołączenia zdjęć lub wideo osób, miejsc czy Stron oznaczonych w poście, np. nowego partnera, nowej szkoły czy nowego miejsca pracy.

źródło: newsroom.fb.com

Umieszczone w poście zdjęcia zawierają subtelne animacje takie jak powolne ich powiększanie. Podobnie jak wcześniej, możemy także stworzyć własną ikonę wydarzenia podczas jego zamieszczania.

Co więcej, gdy zareagujemy na wydarzenia z życia, inne reakcje znajomych, którzy  wykazali aktywność oraz ich zdjęcia zostaną zanimowane, aby celebrować lub upamiętnić tę chwilę.

Bieżące informowanie o wydarzeniach

Twórcy Facebooka dowiedzieli się od użytkowników serwisu, że wydarzenia z życia mogą zbliżać użytkowników, niezależnie od tego, czy są one radosne czy bardziej uroczyste. Ich ogłoszenie bywa często kamieniem milowym, aby pozostać w kontakcie z ze znajomymi i rodziną. Teraz, w przypadku niektórych rodzajów wydarzeń życiowych, takich jak zmiany miejsca zamieszkania, pracy, wykształceniu i statusu związku, nasi znajomi mogą otrzymać powiadomienie, aby nie przegapić tego typu aktualizacji. Powiadomienia są filtrowane, dzięki czemu zobaczymy tylko te, które są najbardziej odpowiednie i możemy je wyłączyć w dowolnym momencie.

Wyróżnienie w profilu

Korzystający z Facebooka wskazali także, że ważne momenty kształtują to, kim są i służą jako punkty zaczepienia w ich życiu. Aby to podkreślić, wydarzenia z życia są podświetlane w specjalnej sekcji w profilu. Dzięki temu możemy dowiedzieć się więcej o swoich znajomych i potencjalnych kontaktach. Daje to również nowy sposób na powspominanie i zastanowienie się nad swoimi ważnymi momentami. Możemy ukryć wydarzenie z życia, klikając w ikonę z trzema kropkami u góry posta i wybierając “Ukryj na osi czasu”.

źródło: newsroom.fb.com

Nowe możliwości “Wydarzeń z życia” pojawiają się u użytkowników na całym świecie, zarówno dla użytkowników urządzeń z systemem iOS, Android, jak i komputerów. Aby mieć do nich dostęp konieczne jest posiadanie najnowszej wersji aplikacji.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail