X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Nowe sposoby dzielenia się wydarzeniami z życia na Facebooku

Facebook zaprezentował rozszerzone możliwości informowania o ważnych wydarzeniach z życia. Co nowego zobaczymy w serwisie?

Nowe sposoby dzielenia się wydarzeniami z życia na Facebookuźródło: facebook.com

reklama


Użytkownicy social media chętnie dzielą się radością i pozytywnymi wspomnieniami ze swojego życia postując na temat aktualnych, ważnych dla nich wydarzeń. Jednym z kanałów, w jakim znajdziemy tego typu treści jest Facebook. Aby doświadczenia użytkowników na tym polu były jeszcze lepsze, twórcy serwisu przeprojektowali funkcję “Wydarzenia z życia”, aby zaoferować więcej sposobów na upamiętnianie ważnych chwil i pomóc widzieć je znajomym.

Animowane posty

Od teraz “Wydarzenia z życia” są nowym typem posta w postaci animowanych zdjęć lub filmów. Jeżeli nie posiadamy własnych materiałów, możliwe jest użycie treści proponowanych przez Facebooka. Istniej także opcja dołączenia zdjęć lub wideo osób, miejsc czy Stron oznaczonych w poście, np. nowego partnera, nowej szkoły czy nowego miejsca pracy.

źródło: newsroom.fb.com

Umieszczone w poście zdjęcia zawierają subtelne animacje takie jak powolne ich powiększanie. Podobnie jak wcześniej, możemy także stworzyć własną ikonę wydarzenia podczas jego zamieszczania.

Co więcej, gdy zareagujemy na wydarzenia z życia, inne reakcje znajomych, którzy  wykazali aktywność oraz ich zdjęcia zostaną zanimowane, aby celebrować lub upamiętnić tę chwilę.

Bieżące informowanie o wydarzeniach

Twórcy Facebooka dowiedzieli się od użytkowników serwisu, że wydarzenia z życia mogą zbliżać użytkowników, niezależnie od tego, czy są one radosne czy bardziej uroczyste. Ich ogłoszenie bywa często kamieniem milowym, aby pozostać w kontakcie z ze znajomymi i rodziną. Teraz, w przypadku niektórych rodzajów wydarzeń życiowych, takich jak zmiany miejsca zamieszkania, pracy, wykształceniu i statusu związku, nasi znajomi mogą otrzymać powiadomienie, aby nie przegapić tego typu aktualizacji. Powiadomienia są filtrowane, dzięki czemu zobaczymy tylko te, które są najbardziej odpowiednie i możemy je wyłączyć w dowolnym momencie.

Wyróżnienie w profilu

Korzystający z Facebooka wskazali także, że ważne momenty kształtują to, kim są i służą jako punkty zaczepienia w ich życiu. Aby to podkreślić, wydarzenia z życia są podświetlane w specjalnej sekcji w profilu. Dzięki temu możemy dowiedzieć się więcej o swoich znajomych i potencjalnych kontaktach. Daje to również nowy sposób na powspominanie i zastanowienie się nad swoimi ważnymi momentami. Możemy ukryć wydarzenie z życia, klikając w ikonę z trzema kropkami u góry posta i wybierając “Ukryj na osi czasu”.

źródło: newsroom.fb.com

Nowe możliwości “Wydarzeń z życia” pojawiają się u użytkowników na całym świecie, zarówno dla użytkowników urządzeń z systemem iOS, Android, jak i komputerów. Aby mieć do nich dostęp konieczne jest posiadanie najnowszej wersji aplikacji.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail