X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Najbardziej wpływowi blogerzy 2018. Kto pojawił się w rankingu?

Jacy twórcy internetowi zostali uznani za najbardziej wpływowych? Autorzy których blogów zostali wyróżnieni? Kto aspiruje do pozostania gwiazdą blogosfery w kolejnych latach? Oto najnowszy ranking Jansona Hunta.

Najbardziej wpływowi blogerzy 2018. Kto pojawił się w rankingu?źródło: shutterstock.com

reklama


Jason Hunt, znany wcześniej jako Kominek, już po raz jedenasty opublikował ranking najbardziej wpływowych blogerów. Zaprezentował on złotą, srebrną oraz brązową dziesiątkę wpływowych twórców internetowych, a także galerię wchodzących gwiazd. Twórcy w poszczególnych dziesiątkach prezentowani są w kolejności alfabetycznych. Samo zestawienie może stanowić podpowiedź dla marek i pomóc w wyborze zyskujących na sympatii oraz popularności influencerów do współpracy. Dla śledzących social media to zaś garść inspiracji na temat tego, kogo rozwój warto obserwować.

Kryteria zestawienia

Autor zestawienia przypomina, jak co roku, przypomina, że:

  • nie jest to ranking najlepszych lub najlepiej piszących blogerów, a najbardziej wpływowych. Jakość tekstów nie miała więc większego znaczenia.
  • wszyscy są dla niego wartościowi, ale nie wszyscy są wpływowi
  • oceniane są ich działania za ubiegły rok, a nie całokształt twórczości czy lata poprzednie
  • zestawienie nie obejmuje youtuberów, celebrytów, osób publicznych, polityków oraz takich, które popularność zawdzięczają głównie mediom, autorów.

Podczas pracy nad rankingiem mężczyzna szukał odpowiedzi na kilka pytań. Jakie działania danego blogera miały wpływ na rozwój blogosfery oraz zachowania społeczności – nie tylko tej zgromadzonej wokół blogera, ale przede wszystkim tej spoza jego grupy? Jak sprawił, że jego wpływ się poszerzał? Co takiego zrobił, że mówiono o blogosferze?

Złota dziesiątka

W najlepszym Top 10, w porównaniu do zestawienia z roku 2017, zmieniło się pięciu twórców. Kolejny raz pod rząd w złotej dziesiątce znaleźli się Anna i Thomas Alboth (thefamilywithoutborders.com), Ola Budzyńska (paniswojegoczasu.pl),  Jessica Mercedes (jemerced.com) i Julia Kuczyńska (maffashion.pl) – stałe bywalczynie czołowych miejsc zestawienia oraz Michał Szafrański (jakoszczedzacpieniadze.pl). Do grona szczególnie wyróżnionych dołączyła Anna Makowska (doktorania.pl), która dwa lata temu pojawiła się w galerii wschodzących gwiazd, Anna i Marcin Nowak (gdziewyjechac.pl), Jakub Roskosz (jakubroskosz.pl), Nicole Sochacki-Wójcicka (mamaginekolog.pl), a także Eliza Wydrych (fashionelka.pl), która po pięciu latach wróciła do złotej dziesiątki.


źródło: jasonhunt.pl

Srebrna dziesiątka

W przypadku srebrnej dziesiątki, podobnie jak zestawienia zaprezentowanym powyżej, czworo twórców utrzymało swoje zeszłoroczne miejsce wśród “srebrnych” wpływowych. Są to Agata Aleksandrowicz (hafija.pl), Janina Bąk (janinadaily.pl), Kamil Pawelski (ekskluzywnymenel.com) oraz Wojciech Wawrzak (prakreacja.pl). Do ich grona awansem dołączyli Ola Gościniak (olagoscianiak.pl), Karol Lewandowski i Ola Ślusarczyk (busemprzezswiat.pl), Anna Skura (whatannawears.pl), a po latach powrócił także Kamil Nowak (blogojciec.pl). Debiutantkami, które w inspirującym stylu dołączyły do tego grona są Joanna Banaszewska (jbanaszewska.com) oraz Adrianna Zielińska (alabasterfox.pl).

źródło: jasonhunt.pl

Brązowa dziesiątka

W brązowej dziesiątce po raz kolejny pojawiają się Marta Hennig (codzienniefit.pl), Kasia Ogórek (twojediy.pl) oraz Andrzej Tucholski (andrzejtucholski.pl). Wyróżniono także Ewę Chojanowską-Lesiak (szpilkiwplecaku.pl), Annę Dydzik (nieperfekcyjnamama.pl), Agatę Grzesik (miniaturowa.pl), Monikę Kamińską (blackdresses.pl), Agnieszkę Trolese (tasteandtravel.pl) i Wiolę Wołoszyn (matkawariatka.pl).

źródło: jasonhunt.pl

Galeria wschodzących gwiazd blogosfery

Jason Hunt przedstawił także tych, którzy pretendują na pozostanie gwiazdami blogosfery w niedalekiej przyszłości i zagoszczenie w prezentowanych powyżej dziesiątkach najlepszych twórców.

Tegoroczne, 33 wschodzące gwiazdy to: traverlover.pl, adfalkiewicz.pl, simpledancerslife.com, wposzukiwaniu.pl, ronja.pl, kasianowosielska.pl, tabayka.pl, mumslife.pl, eatrunlove.pl, czasnawywczas.pl, rockdaddy.uk, wnauce.pl, worqshop.pl, blondpanidomu.pl, agataberyy.pl, mamalekarz.pl, lenduro.pl, aniaulanicka.pl, cyfrowinomadzi.pl, dopracowani.pl, farmaceuta-radzi.pl, kinka.pl, kuchniabazylii.pl, mamoholiczka.pl, mynaswoim.pl, nieidealnaanna.com, parisbymoni.com, readyforboarding.com, szalonewalizki.pl, wikilistka.pl, zarabianienasniadanie.pl, dbajowzrok.pl oraz dietolog.pl.

źródło: jasonhunt.pl

źródło: jasonhunt.pl

źródło: jasonhunt.pl

Przy okazji zestawienia najbardziej wpływowych twórców blogosfery zaprezentowano także dane na temat influencerów w social media. Dzięki współpracy z Brand24, Sotrenderem oraz Press-Service Monitorowanie Mediów na stronie Jasona Hunta znajdziemy wiele więcej informacji na temat twórców, które pomogły autorowi w stworzeniu zestawienia.

Więcej na blogu Jasona Hunta

Zobacz także: Najbardziej wpływowi blogerzy 2017 roku

  • Basia Derkowska

    Dzięki za wzmiankę o Brand24! ;-)

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail