X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram umożliwi zbiórki pieniędzy za pomocą Stories?

Wkrótce na Instagramie mogą pojawić się nowe naklejki, które pozwolą na zbieranie datków na organizacje non-profit poprzez Stories. W jaki sposób miałoby to działać?

Instagram umożliwi zbiórki pieniędzy za pomocą Stories?źródło: shutterstock.com

reklama


Od czterech lat Facebook umożliwia użytkownikom prowadzenie zbiórek i przekazywanie darowizn na organizacje non-profit. Funkcja ta cieszy się znaczną popularnością, a niedawna zbiórka Polaków na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy okazała się rekordowa.

Wygląda na to, że Instagram także rozważa wprowadzenie podobnej możliwości do swojej aplikacji. Wedle doniesień mają pojawić się w nim naklejki umożliwiające zbiórki pieniędzy za pomocą Stories.

Zbiórka poprzez Instagrama

Funkcja została zauważona przez Jane Manchun Wong, która niejednokrotnie informowała już o różnego typu testach Instagrama. Miałaby ona funkcjonować podobnie do zbiórek na cele charytatywne lub osobiste prowadzonych na Facebooku. Z udostępnionego przez nią na Twitterze zrzutu ekranu wynika, że wybierając ową naklejkę moglibyśmy przeszukać także listę organizacji non-profit, do wsparcia której zachęcimy odbiorców poprzez naklejkę z linkowaniem.

Kiedy możemy spodziewać się nowej funkcji?

Testowane funkcje nie zawsze finalnie trafiają do wszystkich użytkowników, jednak wygląda na to, że powyżej opisane możemy wkrótce się spodziewać. Geek.com otrzymało bowiem potwierdzenie od rzecznika prasowego Instagrama o testach. Wyraził on także nadzieję, że jeszcze w tym roku funkcja będzie oficjalnie dostępna. Na chwilę obecną możemy jedynie dodać link do tego typu inicjatywy w naszym instagramowym bio i w ten sposób propagować ideę pomagania.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail