X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram wyświetli podglądy materiałów z IGTV w głównym kanale

Podglądy materiałów z IGTV pojawią się na głównym kanale. Instagram zachęci nas w ten sposób do obejrzenia całości materiałów udostępnionych przez osoby, które obserwujemy.

Instagram wyświetli podglądy materiałów z IGTV w głównym kanaleźródło: shutterstock.com

Instagram poinformował wczoraj, że od teraz w głównym kanale Aktualności zobaczymy podglądy materiałów udostępnionych na IGTV przez osoby, które obserwujemy. Po kliknięciu we fragment materiału zostaniemy przeniesieni do IGTV, gdzie obejrzymy go w całości.

Jednominutowe podglądy

Wygląda na to, że Instagram przyjął strategię, w ramach której postanowił jeszcze bardziej zachęcić użytkowników do odwiedzania swojej kolejnej aplikacji. Dlatego też w głównym kanale będą pojawiały się jednominutowe podglądy materiałów z IGTV. Będą one odtwarzane bez dźwięku. Po kliknięciu w materiał usłyszymy jednak głos lub przejdziemy do IGTV, aby zobaczyć jego pełną wersję.

Charakterystyka IGTV

Przypomnijmy, że aplikacja IGTV została wprowadzona w czerwcu ubiegłego roku jako obiecujące rozwiązanie dla dłuższych treści wideo. Umożliwia ona odtwarzanie nieco dłuższych treści, mających od 15 sekund do 10 minut. Pionowe filmy są wyświetlane na pełnym ekranie, co rzecz jasna ma swoje wady i zalety.

Bez wątpienia taka forma to ułatwienie dla odbiorców i dostosowanie do formatu mobile. Oznacza to jednak, że materiały w większości przypadków wymagają specjalnego przygotowania. Udostępnienie tych samych treści, które publikujemy np. na YouTube, ze względu na niedostosowanie formy, będzie widoczne i nie zawsze jest dobrą strategią.

Czytaj więcej: IGTV – wszystko, co musisz wiedzieć o najnowszej aplikacji Instagrama

Istnieje więc prawdopodobieństwo, że to rozwiązanie nie cieszy się ogromną popularnością, dlatego też przedstawiciele Instagrama szukają nowego sposobu, aby trafić do potencjalnych widzów. W listopadzie użytkownicy zyskali możliwość udostępniania treści z IGTV w Stories. Pozostaje nam więc obserwować, czy nie będziemy czuli się “zaspamowani” podglądami z IGTV.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail