X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Internetowe porównanie pożyczek. Dlaczego warto z niego korzystać?

Polacy coraz chętniej sięgają po pożyczki pozabankowe. Wybór takiej oferty każdorazowo powinien zostać poprzedzony zestawieniem dostępnych na rynku propozycji. Dzięki porównywarkom internetowym proces ten przebiega dziś dużo sprawniej i pozwala sięgać wyłącznie po sprawdzone oferty.

Internetowe porównanie pożyczek. Dlaczego warto z niego korzystać?

Artykuł stworzony przez firmę Rankomat

Według danych Biura Informacji Kredytowej z pożyczek pozabankowych korzysta przeszło 1,5 mln konsumentów. Klientami takich firm są głównie osoby młode (poniżej 40 roku życia), poszukujące dodatkowego źródła finansowania np. na zakup sprzętu RTV (w tym komputerów i telefonów) czy na wyjazdy wakacyjne. Co więcej, młodzi ludzie coraz chętniej wybierają rozwiązania dostępne online. W 2017 roku liczba pożyczek zaciągniętych przez smartfony wzrosła o 30%.

Na internetowym rynku pozabankowym działa kilkadziesiąt podmiotów oferujących pożyczki krótkoterminowe. Nie wszystkie będą jednak atrakcyjne dla konkretnego klienta. Jak zatem wśród nich wybrać najbardziej dopasowaną ofertę? Kluczem do sukcesu może być porównanie ofert, które dzięki obecnie dostępnym narzędziom w postaci porównywarek, daje o wiele więcej możliwości i znacznie ułatwia podjęcie ostatecznej decyzji pożyczkowej.

Dlaczego należy porównywać oferty?

Gdy pojawia się potrzeba finansowa, część przyszłych pożyczkobiorców działa impulsywnie i sięga po “pierwszą z brzegu” ofertę pożyczki. Często są to propozycje firm o których można usłyszeć w radio bądź zobaczyć ich reklamę w telewizji. Niestety, nie zawsze wybór popularnej marki będzie najlepszym rozwiązaniem. Decyzję o wyborze firmy pożyczkowej należy więc dokładnie przemyśleć. Mając kilkadziesiąt ofert do wyboru, klient ma bowiem spore szanse znaleźć pożyczkę na dużo korzystniejszych warunkach – wystarczy poświęcić chwilę na porównanie ofert.

Zestawiając dostępne propozycje pożyczek można m.in pozyskać pieniądze taniej, znaleźć rozwiązanie z dłuższym okresem spłaty bądź wybrać propozycję z możliwością zmiany tego terminu już w trakcie trwania umowy. Co więcej, porównanie ofert pozwala uniknąć propozycji wymagających niepotrzebnych formalności, a także pomaga w wyborze rozwiązania zapewniającego najszybszą wypłatę środków na konto. Dzięki porównaniu klient może więc bardzo dokładnie dopasować pożyczkę do swoich potrzeb.

Najważniejszym argumentem przemawiającym za porównaniem ofert jest jednak bezpieczeństwo. Zestawiając ze sobą propozycje pożyczek, przyszły pożyczkobiorca zniweluje ryzyko zawarcia niekorzystnej umowy finansowej. Tym samym, uniknie wyboru rozwiązania przekraczającego możliwości jego portfela, a co za tym idzie, problemów wynikających z nieterminowej spłaty zobowiązania. Porównanie powinno być za tym obowiązkowym działaniem każdego, kto planuje zaciągnięcie pożyczki pozabankowej.

Porównanie nie takie trudne

Może się wydawać, że porównanie kilkudziesięciu ofert pożyczkowych to bardzo czasochłonne zajęcie. Współcześni klienci firm pozabankowych nie muszą jednak analizować każdej oferty z osobna. Do ich dyspozycji są gotowe narzędzi w postaci porównywarek.

Porównywarki działające online prezentują rankingi pożyczek ze szczególnym uwzględnieniem dostępnych w danej firmie limitów zobowiązania oraz naliczanych kosztów. Z reguły wystarczy jedynie wybrać kwotę oraz okres spłaty, a system wyświetli użytkownikowi wszystkie szczegóły pożyczki.

Patrząc na takie zestawienie przyszły pożyczkobiorca może więc szybko sprawdzić nie tylko gdzie pożyczy interesującą go kwotę, ale też ile będzie musiał za taką pożyczkę zapłacić.

Co więcej, porównywarki umożliwiają klientowi również bardziej szczegółową analizę. Oferty można porównywać pod kątem wymaganego przez pożyczkodawcę wieku, potrzebnych dokumentów czy sprawdzanych baz dłużników.

Ostateczne kryteria porównania tak naprawdę zależą od użytkownika. Z prezentowanych przez to narzędzie informacji, wybiera on wyłącznie te elementy, które są dla niego ważne. Internetowe porównywarki dają mu natomiast szansę znalezienia najlepszej oferty, dopasowanej do parametrów, które wybrał jako kluczowe.

Cały proces porównania zajmuje kilka minut. Wszystkie dane w porównywarkach prezentowane są w przejrzysty sposób tak, aby klient mógł jak najszybciej przeprowadzić potrzebną mu analizę i wybrać najdogodniejsze rozwiązanie finansowe.

Wybrałem pożyczkę – co dalej?

Wybór oferty z pomocą porównywarki to jednak jeszcze nie koniec porównań jakich powinien dokonać klient, zanim ostatecznie zdecyduje się na daną pożyczkę. Kolejnym krokiem powinna być dokładna lektura umowy proponowanej przez pożyczkodawcę i potwierdzenie informacji uzyskanych z porównywarki.

Dla własnego bezpieczeństwa przed podpisaniem umowy klient powinien zatem zapoznać się bardzo wnikliwie z całością tego dokumentu – tłumaczy Jerzy Małysz z porównywarki sowafinansowa.plszczególną uwagę należy zwrócić na koszty pożyczki, sprawdzając czy rzeczywiście pokrywają się one z tym, co prezentowała porównywarka, a także na termin spłaty zobowiązania oraz warunki jakie narzuca na pożyczającego firma pozabankowa.

Oprócz umowy pożyczki, klient powinien także przejrzeć Formularz Informacyjny dotyczący danego zobowiązania. W dokumencie tym również znajdują się szczegółowe informacje dotyczące kosztów pożyczki, terminy i zasady spłaty, a także dokładne dane podmiotu udzielającego pożyczki.

Posiadając szczegółowe informacje o pożyczkodawcy, warto także sprawdzić opinie o danej instytucji. Dotychczasowi klienci marek pożyczkowych dzielą się nimi nie tylko na formach, ale także właśnie w porównywarkach, komentując ofertę danego pożyczkodawcy. Opinie stanowią bardzo cenne źródło wiedzy o tym, jak korzystanie z usług danej firmy pozabankowej wygląda w rzeczywistości. Przed zawarciem umowy pożyczki dobrze jest zatem poświęcić chwilę na ich lekturę.

Pożyczki online z przewagą nad stacjonarnymi

Internetowe porównywarki dają możliwość porównania wyłącznie ofert pożyczkodawców działających online. Korzystając z takich narzędzi klient nie będzie w stanie sprawdzić, jak internetowe zobowiązania wypadają w zestawieniu z pożyczkami stacjonarnymi. Choć w pewnym stopniu ogranicza to możliwość wyboru, warto pamiętać, że porównywarki prezentują zwykle sprawdzone oferty pożyczkodawców. Wybierając niesprawdzoną ofertę rynku stacjonarnego, przyszły pożyczkobiorca często nie ma pewności co do wiarygodności pożyczkodawcy. Tym samym często naraża się więc na spore ryzyko.

W  przypadku pożyczek przez internet klient może dokładnie prześwietlić pożyczkodawcę pod kątem różnych parametrów. Co więcej, jeszcze przed podpisaniem umowy ma szansę dokładnie zapoznać się z jej treścią, a także porównać daną ofertę z innymi czy sprawdzić opinie o wybranej firmie. Porównywarki pomagają więc nie tylko w bezpiecznym pożyczaniu, ale też w podjęciu najkorzystniejszej decyzji finansowej. Warto zatem korzystać z tych narzędzi za każdym razem, gdy pojawi się potrzeba złożenia wniosku o pożyczkę.

Artykuł stworzony przez firmę Rankomat

  • Robert Jagiełło

    Wśród chwilówek online moim faworytem jest Szybka Gotówka, dostałem 1000 zł i jako moja pierwsza pożyczka była ona darmowa

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail