X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

WhatsApp ma już 10 lat. Jak zmieniał się komunikator?

Jak na przestrzeni lat zmieniał się WhatsApp? Jakie funkcje z czasem pojawiały się w komunikatorze? Z okazji okrągłej rocznicy jego uruchomienia prezentujemy przegląd najważniejszych zmian w aplikacji.

WhatsApp ma już 10 lat. Jak zmieniał się komunikator?źródło: shutterstock.com

reklama


Kilka dni temu WhatsApp obchodził swoje 10. urodziny. Na blogu aplikacji pojawiło się podziękowanie dla użytkowników, którzy w tym czasie korzystali z komunikatora i zdecydowali się na wspólną podróż. W ciągu ostatniej dekady pozwolił użytkownikom na całym świecie pozostać w kontakcie, łączyć się ze społecznościami oraz budować biznes. Historie te zainspirowały twórców aplikacji do przyjrzenia się najważniejszym momentom w rozwoju WhatsAppa.

Jak na przestrzeni lat zmieniał się WhatsApp?

2009

24 lutego 2009 roku uruchomiono WhatsAppa na iPhone oraz smartfony z systemem Android. W grudniu umożliwiono dzielenie się zdjęciami oraz materiałami wideo.

2010

W lipcu 2010 roku udostępniono użytkownikom funkcję dzielenie się lokalizacją.

źródło: blog.whatsapp.com

2011

W drugim roku istnienia aplikacji dodano do niej możliwość czatów grupowych. W październiku liczba wysyłanych każdego dnia wiadomości wynosiła miliard.

2013

Rok 2013 to kolejna nowość – dodanie opcji wiadomości głosowych.

2014

W kwietniu 2014 roku liczba użytkowników przekroczyła próg 500 milionów. Kilka miesięcy później aplikacja została przejęta przez Facebooka, a od listopada użytkownicy mogli widzieć, czy ich rozmówca otrzymał i przeczytał treść wiadomości.

2015

W 2015 roku WhatsApp pojawił sił w wersji przeglądarkowej.

źródło: blog.whatsapp.com

2016

W 2016 roku miesięczna liczba użytkowników wynosiła miliard. W kwietniu zaimplementowano także szyfrowanie wiadomości metodą end-to-end encryption. Miesiąc później pojawiła się aplikacja WhatsApp na komputery, a od listopada użytkownicy mogli porozumiewać się również za pomocą wideo rozmów.

2017

Rok 2017 przyniósł dodawanie statusów (luty) oraz miliard użytkowników komunikatora każdego dnia (lipiec).

źródło: blog.whatsapp.com

2018

W styczniu ubiegłego roku liczba użytkowników biznesowej aplikacji WhatsApp wyniosła 1,5 miliarda miesięcznie. Od lipca możliwe są połączenia grupowe, a od października użytkownicy mogą dodawać i tworzyć własne naklejki.

WhatsApp nie cieszy się w Polsce ogromną popularnością jak na przykład Messenger, jednak zyskuje ona w oczach użytkowników przede wszystkim dzięki bezpieczeństwu komunikacji i szyfrowaniu wiadomości. Być może coraz bardziej świadomi zagrożeń użytkownicy będą chętniej decydowali się na korzystanie z niej?

Czytaj także: Ilu użytkowników korzysta z sieci i social media w 2019 roku?

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail