X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Wiadomo już, co kryje się za najpopularniejszym jajkiem na Instagramie

Co kryje się za instagramowym jajkiem, które pobiło rekord polubień? Jaki przekaz niesie ze sobą jego tajemnicze pękanie?

Wiadomo już, co kryje się za najpopularniejszym jajkiem na Instagramieźródło: instagram.com/world_record_egg

reklama


W połowie stycznia pisaliśmy o tym, że rekord polubień zdjęcia na Instagramie należący do Kylie Jenner został pobity. Wzbudziło to szczególne zainteresowanie, gdyż obecnie numerem jeden w aplikacji jest fotografia… jajka. To jednak nie koniec zamieszania wokół tej nietypowej fotografii, która zdobyła już ponad 52 miliony polubień.

Pękające jajko

Na profilu @world_record_egg, który je opublikował zaczęły pojawiać się kolejne zdjęcia tego samego jajka. Ukazują one, jak ono pęka – każda kolejna fotografia przedstawiała nowe pęknięcia na skorupce. Użytkownicy zachodzili w głowę, co stanie się dalej i co kryje się za całą akcją?

Spodziewano się, że może być to jedna z bardziej spektakularnych kampanii reklamowych którejś z marek i po przyciągnięciu uwagi milionów użytkowników, ich naszym oczom ukarze się jakaś treść promocyjna. Dziś wiadomo już, dlaczego jajko zaczęło pękać.

źródło: instagram.com/world_record_egg

źródło: instagram.com/world_record_egg

źródło: instagram.com/world_record_egg

źródło: instagram.com/world_record_egg

źródło: instagram.com/world_record_egg

Presja w social media

Okazuje się, że publikowane posty były związane z platformą streamingową Hulu i wczorajszym finałem Super Bowl. Prawdopodobnie wyświetlono podczas niego wideo z jajkiem w roli głównej. W sieci pojawiły się materiały wskazujące, że akcja ma na celu zwrócenie uwagi na zdrowie psychiczne. A szczególnie presję, jaką wywierają na nas social media i wiążące się z nią problemy. Zagraniczne media takie jak Mashable wskazują, że pękające jajko to efekt współpracy Hulu i Mental Health America.

Na Twitterze organizacji pojawił się post, który także by to potwierdzał i zwracał uwagę, że nie każdy dzieli się swoimi problemami, mimo że je ma, a my nie widzimy ich na pierwszy rzut oka. Warto jednak z kimś o nich porozmawiać.

Instagramowa zagadka ma więc zwracać uwagę na problem zdrowia psychicznego w dobie tak dużej popularności social media i szerzenie związanej z tym świadomości. Pogoń za lajkami może czasami kosztować nas bardzo wiele, a ciemna strona social media bywa coraz częściej widoczna.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail