X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

LinkedIn pomoże Ci przygotować się do rozmowy o pracę

LinkedIn wprowadza nowe funkcje, które umożliwią użytkownikom serwisu jeszcze lepsze przygotowanie się na rozmowę rekrutacyjną.

LinkedIn pomoże Ci przygotować się do rozmowy o pracęźródło: shutterstock.com

reklama


LinkedIn to serwis, który pomógł w znalezieniu pracy lub pracowników wielu osobom. Serwis nie jest bowiem wyłącznie narzędziem dla rekruterów, ale i istotnym źródłem informacji dla kandydatów.

Teraz platforma pomoże im nie tylko w dotarciu do rekruterów i odpowiednich ofert pracy, ale i przygotowaniu się na rozmowę kwalifikacyjną.

Najczęściej zadawane pytania

Samo zdobycie zainteresowania swoją osoby dzięki CV i przejście do kolejnego etapu rekrutacji to dopiero połowa sukcesu. Momentem przełomowym, który zadecyduje o dalszej karierze może być spotkanie i rozmowa rekrutacyjna. 54% ankietowanych użytkowników LinkedIn zadeklarowało, że faza wywiadu jest umiarkowanie trudna lub bardzo trudna z powodu niepewności i braku zaufania.

W odpowiedzi na to platforma w ramach najnowszej aktualizacji wprowadza nową listę najczęściej zadawanych pytań. Pomoże ona użytkownikom lepiej przygotować się do spotkania i wcześniej sformułować efektywne odpowiedzi.

Wideo pomoce

Same pytania to jednak nie wszystko. Dzięki współpracy z różnymi ekspertami, LinkedIn dostarczy krótki wideo przewodnik, w którym pomoże w ich zrozumieniu i lepszej odpowiedzi.

źródło: blog.linkedin.com

Członkowie Premium otrzymają także dostęp do odpowiedzi na pytania z wywiadu zatwierdzone przez ekspertów, co pomoże w uzyskaniu dodatkowego kontekstu i lepszym zrozumieniu poszczególnych kwestii. 

Ćwiczenia przed rozmową

W serwisie pojawi się także nowa opcja pozwalająca użytkownikom ćwiczyć swoje odpowiedzi za pomocą wideo, a następnie oglądać odpowiedzi ponownie lub udostępniać je wybranym, zaufanym użytkownikom w celu uzyskania dodatkowych informacji.

źródło: blog.linkedin.com

Dostępność nowych funkcji

Nowości w serwisie pojawią się w ciągu nadchodzących tygodni. Materiały będą dostępne w wersji mobilnej i desktopowej, w krajach angielskojęzycznych.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail