X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram prezentuje nowe narzędzia do walki z niechcianymi treściami

Instagram prezentuje dwie nowe funkcje, dzięki którym możliwe będzie ograniczenie niebezpiecznych treści oraz skłonienie użytkowników do refleksji jeszcze przed ich opublikowaniem.

Instagram prezentuje nowe narzędzia do walki z niechcianymi treściamiźródło: shutterstock.com

reklama


Twórcy Instagrama są świadomi tego tego, jakie niebezpieczeństwa wiążą się z cyberprzemocą. Dlatego też poinformowano wczoraj o kolejnych sposobach na walkę z nękaniem w sieci.

Adam Mosseri, szef Instagrama, zobowiązał się do przodowania w branży w walce z tego typu szkodliwymi zjawiskami i zaprezentował dwie nowe funkcje.

Walka z niebezpiecznymi treściami

Instagram czuje się odpowiedzialny za swoich użytkowników i chce zapobiec prześladowaniom. Od wielu lat do walki z cyberprzemocą w aplikacji wykorzystywana jest sztuczna inteligencja. Wykrywa ona zdjęcia, filmy i szkodliwe treści. Na tym jednak nie poprzestano.

W ostatnich dniach rozpoczęto wdrażanie funkcji, w ramach której rozwiązania AI pomogą powiadamiać ludzi o tym, że ich komentarz może zostać uznany za szkodliwy jeszcze zanim zostanie on opublikowany. Taka interwencja da im możliwość cofnięcia tejże treści i sprawi, że odbiorca nie zostanie o nim powiadomiony.

Testy funkcji wykazały, że zachęca ona niektórych do zrezygnowania z komentarza i podzielenia się inną, bardziej przemyślaną treścią, która nie jest tak szkodliwa. Może więc ona skłonić do refleksji nad przygotowanym komentarzem i zapobiec popełnieniu błędu jego publikacji.

źródło: instagram-press.com

Ochrona kont przed niechcianymi interakcjami

Poza wspomnianą funkcją, Instagram dba także o to, by również sami użytkownicy mieli narzędzia i możliwości do reagowania na nieodpowiednie zachowania. Jak dowiedzieli się przedstawiciele firmy, ludzie młodzi niechętnie zgłaszają nękanie w social media w obawie, że reakcja jeszcze bardziej nasili te zachowania. Szczególnie, gdy mają oni styczność z tymi osobami w realnym życiu.

Rozwiązaniem na to jest funkcja Restrict, której testy rozpoczną się już wkrótce. Jest to nowy sposób ochrony, który sprawi, że komentarze danego użytkownika będą widoczne tylko dla nas i niego, a nie wszystkich innych instagramowiczów.

W praktyce oznacza to więc, że jeśli jeden z użytkowników będzie chciał publikować obraźliwe komentarze na temat innego, będą one widoczne tylko dla niego i osoby, do której są kierowane. Chyba, że zostaną zatwierdzone – wówczas zobaczą je wszyscy.

Co więcej, autorzy tego typu treści nie będą oni mogli także zobaczyć, kiedy obrażany przez nich użytkownik jest dostępny ani sprawdzić, czy odczytał wiadomość prywatną.

źródło: instagram-press.com

Budowanie bezpiecznego środowiska

Wraz z rozwojem medium konieczna jest także zaangażowanie i inwestycja w narzędzia pomagające zapewnić użytkownikom bezpieczeństwo. Szczególnie dotyczy to nastolatków, wśród których jest to szczególnie ważny problem. W social media bywamy impulsywni i nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jakie konsekwencje mogą pociągnąć za sobą poszczególne wypowiedzi. A jak pokazało życie, bywają one dramatyczne.

Budowanie bezpiecznego środowiska to priorytet firmy, a więc działania na tym polu będą przez nią wciąż podejmowane.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail