X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook aktualizuje funkcję rozpoznawania twarzy

W jaki sposób zaktualizowano funkcję rozpoznawania twarzy? Czy nowa aktualizacja Facebook jest formą zwiększenia naszego bezpieczeństwa w sieci?

Facebook aktualizuje funkcję rozpoznawania twarzy

reklama


Facebook coraz częściej naprawia swoje błędy. Tym razem wziął pod uwagę sugestię odnośnie tagów, abyśmy mogli kontrolować to, w jaki sposób wykorzystywany jest nasz wizerunek.

Co ogłosił Facebook?

Niedawno podczas awarii, wyszło na jaw, w jaki sposób sztuczna inteligencja widzi nasze zdjęcia. Są one zapisane za pomocą tagów i krótkich opisów.

Facebook niedawno ogłosił, że rezygnuje tak zwanej funkcji sugestii tagów. Co więcej możemy z tego zrezygnować za pomocą jednego kliknięcia. W newsroomie Facebooka możemy przeczytać informacje na ten temat.

Portal tłumaczy, że od roku 2017, wprowadził funkcję rozpoznawania twarzy. Dodaje też, że od niedawna, nowi użytkownicy, a także osoby, które posiadają włączoną opcję sugestii tagów, będą o tym informowane. Użytkownicy Facebooka, będą tez mogli bez problemu włączyć i wyłączyć funkcję rozpoznawania twarzy. Informacja, będzie wyglądała w sposób następujący:

A co, jeżeli funkcja rozpoznawania twarzy nie jest włączona?

Jeżeli nie posiadasz włączonej funkcji rozpoznawania twarzy, nie zostanie ona włączona, a Twoja twarz nie będzie rozpoznawana przez serwis społecznościowy.

Jeżeli jednak zdecydujesz się na włączenie takiej funkcji – nie będziesz miał sugerowanych tagów, które powinieneś dodać. W dalszym ciągu możesz jednak oznaczać znajomych ręcznie.

źródło: newsroom.fb.com

Decyzja ta, jest również wyjątkowa z innego względu. Facebook zapewnia bowiem, że dane na temat rozpoznawania naszych twarzy nie są przechowywane na jego serwerach. Jest to nowe zjawisko, ponieważ portal zawsze przechowuje takie dane, jednak nie są one widoczne publicznie.

źródło: socialmediatoday.com

Czy to kolejny krok do wzbudzenia w nas zaufania względem serwisu społecznościowego?

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail